Domů » Bleskovky » Vydavatelé se bouří: nejsou spokojení s modelem Apple News+

Vydavatelé se bouří: nejsou spokojení s modelem Apple News+

Na březnové konferenci Applu, která se točila především okolo služeb, se urodilo hned několik zajímavých novinek. Mezi ty, které se bezpochyby rodily velmi komplikovaně, patří Apple News+, což je forma předplatného více než 300 novin a časopisů za jednotnou měsíční cenu 9,99 dolarů (cca 230 korun). Služba nicméně už v začátcích procházela těžkým obdobím.

apple news

Po odhalené fintě, jak získat všechna předplatná zdarma, přichází pro Apple další rána. Zatímco oficiálně Apple slibuje všem stejné podmínky, zdroje a šablony pro vytváření čtivého a líbivého obsahu, někteří menší vydavatelé si stěžují, že gigant z Cupertina protežuje některé „velké favority.“

apple news plus

Apple podle menších vydavatelů nepřistupuje ke všem stejně

Zatímco všichni vydavatelé dostali e-mailovou adresu, na kterou se mohli obrátit pro radu ohledně designování svých časopisů pro novou službu, Apple pozval vybrané vydavatele do privátní skupiny na službě Slack, kde se na něj mohli obrátit přímo a s okamžitou odpovědí.

Apple samotný neposkytuje šablony pro svou službu a nechává navrhování designu na samotných vydavatelích. Ti jsou nuceni využívat nástroje pro konvertování svého obsahu do PDF, což vytváří chyby, které musí vydavatelé opravovat. Především menší vydavatelé nemají dostatek prostředků k tomu, aby každé číslo znovu a znovu upravovali, a jsou tak nuceni posílat do služby své časopisy v notně nepřívětivé podobě.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. “ Pro meněí vydavatele je často nereálné, aby kompletně předělali svůj časopis pro pohodlné čtení v rámci služby News+“ -nesmysl.

  2. Odpovídá ten nadpis tomu, co je uvedeno v článku? Rozumím tomu správně, že mají problém s komunikací přes email? No, to opravdu je hodno bouření se…

  3. Ne protěžuje, ale protežuje. [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).