Domů » Bleskovky » Apple News+ má první problémy: časopisy jsou nezabezpečené a může si je stáhnout každý

Apple News+ má první problémy: časopisy jsou nezabezpečené a může si je stáhnout každý

Před pár dny Apple představil službu News+, skrze kterou bude za jednotné předplatné poskytovat přístup k více než třem stovkám populárních časopisů a vybraných novin. Na rozdíl od ostatních v pondělí představených služeb byla Apple News+ v USA spuštěna okamžitě a vzápětí v ní byly nalezeny první technické nedostatky, ze kterých nebudou mít radost zejména vydavatelé.

apple news

Nechráněné časopisy v PDF

Magazíny nejsou v aplikaci nijak chráněné a jsou dostupné pro kohokoliv, kdo má správnou adresu. Ta je umístěna přímo v manifestu náhledu časopisu, a skrze ni si může každý stáhnout vybrané články, v budoucnu se může objevit jednoduchý nástroj, který by dokázal dát dohromady celý časopis ve formátu PDF. To ostatně učinil i vývojář Steve Troughton-Smith, kterému se podařilo dát dohromady článek z časopisu National Geographic.

Stažené časopisy pro offline čtení se navíc načítají v macOS do po stránkách do mezipaměti, ze které lze rovněž celý časopis zkompilovat do jednoho PDF.

Spekuluje se, že aplikace pro MacOS je pouze portem aplikace pro mobilní systém iOS, který neumožňuje takové široké možnosti v ověřování zabezpečení aplikací a jejich dat. Dá se předpokládat, že Apple v brzké době učiní nápravu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments