Domů » Články » Výběr redakce: 7 nejlepších kancelářských balíků pro Android

Výběr redakce: 7 nejlepších kancelářských balíků pro Android

Kancelářské balíčky jsou jednou z nejznámějších součástí počítačů (vzpomeňme například Microsoft Office a ikonický Word), postupně si však našly svou cestu i na mobilní zařízení. Dnes si představíme 7 dle nás nejlepších kancelářských balíčků pro Android.

Disk Google (Dokumenty, Tabulky a Prezentace)


 

Aplikace od samotného tvůrce operačního systému Android přináší tři základní součásti: Dokumenty Google, Tabulky Google a Prezentace Google. Samozřejmostí je propojení s cloudem a integrovaná čtečka souborů PDF. Všechny funkce jsou zdarma, připlácí se jen za větší úložiště v rámci Disku.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Disk Google
Disk Google
Autor: Google LLC
Cena: zdarma

Microsoft Office

Ani největší hráč z desktopového pole Microsoft se nedrží zkrátka. Pro Android nabízí aplikace Word, Excel, Powerpoint i oblíbený nástroj na vytváření poznámek OneNote. Základní funkce jsou zdarma (po přihlášení), omezeny jsou ale pro zařízení s úhlopříčkou obrazovky do 10.1 palce. Pokud máte zařízení s větším displejem, nebo chcete-li pokročilejší funkce, Microsoft nabízí předplatné Office 365.

OfficeSuite

Další velmi známá kancelářská aplikace pro Android. Základní funkce jsou opět zdarma, za pokročilejší se platí: narozdíl od obou výše uvedených aplikací jde u OfficeSuite o platby jednorázové, nejedná se tedy o předplatné. Za prémiové verze zaplatíte několik stovek (konkrétně necelých 20 a necelých 30 amerických dolarů). Samozřejmostí je integrovaná čtečka PDF, nově pak OfficeSuite nabízí i vlastní cloudové řešení. Výhodou je integrace s ostatními aplikacemi od MobiSystems (vývojář), namátkou uvedeme Aqua Mail a File Commander.

OfficeSuite + PDF Editor
OfficeSuite + PDF Editor

Polaris Office

V řadě ohledů velmi podobná předchozímu Office Suite. Ve verzi zdarma opět nabízí základní funkce, liší se však tím, že za prémiovou verzi platíte v měsíčních intervalech (a to necelé 4, nebo necelých 6 amerických dolarů). Aplikace je propojena se službou Polaris Drive, propojit ji ale můžete i s jinými cloudy (mimo jiné i s Diskem Google a OneDrive).

SmartOffice

V čem se aplikace SmartOffice liší od svých konkurentů? Inu, hlavně tím, že všechny funkce jsou zdarma. Není zde žádný placená verze, vývojáři vydělávají pouze na řešeních pro firmy. Co se týče designu sice SmartOffice nenásleduje poslední trendy, na druhou stranu je ale funkční a to se počítá.

WPS Office

WPS Office (dříve Kingsoft Office) se v Google Play chlubí více než 700 miliony stažení. Z hlediska komplexnosti a také toho, že má desktopovou verzi, jde asi o nejsebevědomějšího konkurenta Microsoft Office a kancelářským aplikacím od Googlu. Pokud vám nestačí základní funkce, nabízí placenou verzi. Za tu zaplatíte necelých 30 amerických dolarů ročně.

Quip

Tahle aplikace se od ostatních podstatně liší: zaměřuje se totiž na uživatele, kteří s dokumenty pracují ve skupině (například v práci nebo při projektu ve škole). Nepřekvapí tedy možnost chatu či sdílený to-do list. Potěší také to, že Quip je dostupný i na PC a Mac.


Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.

5 komentářů

 1. tos_ (neregistrovaný)

  Vše ostatní krom MS Office nedává absolutně smysl nad tím vůbec uvažovat, pokud člověk nechce ch.cát proti proudu…

  • Tak nějak. Max Google Docs jako alternativa zdarma pro nárazové kooperativní edit ování (typicky docházkové tabulka).

   • Jenda (neregistrovaný)

    A ani to uz ne, protoze to stejne a lepe dokaze MS Office online. Aneb cely svet pouziva MS Office, tak proc pouzivat neco jineho? Je to de facto nepsany standard.

   • Nene, na tu kooperaci je proste google docs porad top. Dokonale propojeni s drivem, gmailem, otevrit se da na jakemkoliv zarizeni, neni potreba zakoupit jakoukoliv licensi, nic.
    Google tohle zkratka umi, tady to MS ujelo, samozrejme na jakoukoliv slozitejsi praci je MS office lepsi.

 2. Chybí mi tam SW od Softmaker.
  Dřív jsem ho používal, nějak jsem to měl zažrané od dob
  handheldů, kdy to byl jeden z nejlepších softů pro office.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *