Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Články » Výběr redakce: 7 nejlepších kancelářských balíků pro Android

Výběr redakce: 7 nejlepších kancelářských balíků pro Android

Kancelářské balíčky jsou jednou z nejznámějších součástí počítačů (vzpomeňme například Microsoft Office a ikonický Word), postupně si však našly svou cestu i na mobilní zařízení. Dnes si představíme 7 dle nás nejlepších kancelářských balíčků pro Android.

Disk Google (Dokumenty, Tabulky a Prezentace)

 

Aplikace od samotného tvůrce operačního systému Android přináší tři základní součásti: Dokumenty Google, Tabulky Google a Prezentace Google. Samozřejmostí je propojení s cloudem a integrovaná čtečka souborů PDF. Všechny funkce jsou zdarma, připlácí se jen za větší úložiště v rámci Disku.

Disk Google
Disk Google
Autor: Google LLC
Cena: zdarma

Microsoft Office

Ani největší hráč z desktopového pole Microsoft se nedrží zkrátka. Pro Android nabízí aplikace Word, Excel, Powerpoint i oblíbený nástroj na vytváření poznámek OneNote. Základní funkce jsou zdarma (po přihlášení), omezeny jsou ale pro zařízení s úhlopříčkou obrazovky do 10.1 palce. Pokud máte zařízení s větším displejem, nebo chcete-li pokročilejší funkce, Microsoft nabízí předplatné Office 365.

OfficeSuite

Další velmi známá kancelářská aplikace pro Android. Základní funkce jsou opět zdarma, za pokročilejší se platí: narozdíl od obou výše uvedených aplikací jde u OfficeSuite o platby jednorázové, nejedná se tedy o předplatné. Za prémiové verze zaplatíte několik stovek (konkrétně necelých 20 a necelých 30 amerických dolarů). Samozřejmostí je integrovaná čtečka PDF, nově pak OfficeSuite nabízí i vlastní cloudové řešení. Výhodou je integrace s ostatními aplikacemi od MobiSystems (vývojář), namátkou uvedeme Aqua Mail a File Commander.

OfficeSuite + PDF Editor
OfficeSuite + PDF Editor

Polaris Office

V řadě ohledů velmi podobná předchozímu Office Suite. Ve verzi zdarma opět nabízí základní funkce, liší se však tím, že za prémiovou verzi platíte v měsíčních intervalech (a to necelé 4, nebo necelých 6 amerických dolarů). Aplikace je propojena se službou Polaris Drive, propojit ji ale můžete i s jinými cloudy (mimo jiné i s Diskem Google a OneDrive).

SmartOffice

V čem se aplikace SmartOffice liší od svých konkurentů? Inu, hlavně tím, že všechny funkce jsou zdarma. Není zde žádný placená verze, vývojáři vydělávají pouze na řešeních pro firmy. Co se týče designu sice SmartOffice nenásleduje poslední trendy, na druhou stranu je ale funkční a to se počítá.

WPS Office

WPS Office (dříve Kingsoft Office) se v Google Play chlubí více než 700 miliony stažení. Z hlediska komplexnosti a také toho, že má desktopovou verzi, jde asi o nejsebevědomějšího konkurenta Microsoft Office a kancelářským aplikacím od Googlu. Pokud vám nestačí základní funkce, nabízí placenou verzi. Za tu zaplatíte necelých 30 amerických dolarů ročně.

Quip

Tahle aplikace se od ostatních podstatně liší: zaměřuje se totiž na uživatele, kteří s dokumenty pracují ve skupině (například v práci nebo při projektu ve škole). Nepřekvapí tedy možnost chatu či sdílený to-do list. Potěší také to, že Quip je dostupný i na PC a Mac.

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments