TOPlist

Volkswagen ID.3 po faceliftu zaujme sportovnějším vzhledem i ekologickými materiály

VW ID3U00149 medium
  • Celý vůz má sportovnější křivky i lepší aerodynamiku 
  • V interiéru můžeme vidět množství recyklovaných materiálů, displeje zůstaly stejné 
  • Nová verze Volkswagenu ID.3 má jít do prodeje ještě do konce letošního roku 

Volkswagen odhalil finální podobu druhé generace populárního elektromobilu ID.3. Ačkoliv změn je hned několik, na první pohled nejsou příliš viditelné. Nejprve si asi všimnete přepracovaného nárazníku, který má větší otvor pro sání. Celkově má facelift působit sportovnějším dojmem.

Dočkali jsme se ale také zlepšení aerodynamiky především v oblasti kol. Předpokládaný koeficient aerodynamického odporu je 0,263. Vylepšení se dočkaly také světlomety. Vůz ale i nadále stojí na platformě MEB a má 4,26 m na délku a rozvor 2,77 m.

VW ID3U00096 medium

V interiéru převládají ekologické materiály. Speciální tkanina Artevelours Eco, která vzniká zpracováním recyklovaného plastového odpadu, pokryje výplně dveří i sedadla. Opět je zde dvojice samostatných displejů: 5,3″ namísto klasických budíků a větší 12″ dotykový panel pro navigaci, propojení s telefonem a další funkce nebo asistenty.

VW ID3U00102 medium

Z hlediska pohonu se můžeme těšit na motor v zadní části vozu, který produkuje výkon 150 kW. V nabídce budou dvě bateriové varianty: 58 kWh a 77 kWh. Dojezd by se měl pohybovat okolo 426 km pro slabší verzi a 546 km pro tu silnější.

Volkswagen ID.3 si odbyl premiéru v roce 2019 jako první představitel série ID a dnes se jedná o jeden z nejprodávanějších elektromobilů v Evropě. Celá série ID dnes čítá 6 modelů a nejúspěšnějším je model ID.4. Celkem Volkswagen prodal už zhruba 600 000 modelů s označením ID.

VW ID3U00125 medium

Konkurence ale rychle roste a především v segmentu menších a dostupných městských automobilů přichází nové a nové modely. Nedávno jsme psali například o poslední verzi Hyundai Kona. Také německá automobilka tedy musí neustále inovovat a přinášet další novinky. Omlazená ID.3 by měla jít do prodeje ke konci letošního roku.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku