TOPlist

Jak bude vypadat elektrická Kona pro rok 2024? Hyundai odkryl nové video

hyundai kona design unveil 1222 01 wid 1024
  • Korejská automobilka odhalila nové video zobrazující připravovanou Konu pro rok 2024
  • Naživo bychom měli vůz poprvé spatřit už letos v létě 

Hyundai Kona známe od roku 2017. O rok později jsme se dočkali plně elektrické verze tohoto středně velkého SUV a od té doby se z Kony stal poměrně oblíbený elektromobil právě v segmentu levnějších vozů. Poslední facelift dorazil v roce 2021, stále se ale jednalo o konzervativní design evokující spíše klasické spalovací modely.

Nyní se můžeme těšit na novou verzi, která už by měla svůj elektrický pohon odrážet také v celkovém designu. Zásadní je v tomto případě aerodynamika. Uvnitř vozu se vše soustředí kolem řidiče, který má k dispozici velké dotykové panely. Zvenčí můžeme obdivovat světelný pruh na přídi s názvem Seamless Horizon Lamps, který Kona sdílí s modelem Grandeur.hyundai kona design unveil 1222 04Nepřehlédněte

Nová generace Hyundai Kona přináší designovou revoluci i široký výběr pohonů

Nová Kona je oproti svému předchůdci delší o 15 cm. Měří celých 4,25 m. Z videa to vypadá, že také zavazadlový prostor nabídne dostatek místa. Naživo bychom novinku korejského výrobce měli vidět už letos v létě.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku