Vodafone znovu posouvá hranice. V Karlových Varech vyzkoušíte ještě rychlejší 5G

karlovy vary vodafone

Mobilní operátor Vodafone je jako již tradičně hlavním partnerem karlovarského filmového festivalu. Tuto globální akci již v minulosti využil k uvedení komerční sítě 5G do provozu na českém území. Letos nechala společnost v Karlových Varech nainstalovat zbrusu nový vysílač, který zvládá teoretickou rychlost až 2,2 Gb/s. Signálem pokryje prostor kolem hotelu Thermal a po skončení festivalu ve městě zůstane.

Pokud se řadíte k návštěvníkům Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a rovněž k zákazníkům jmenovaného operátora, můžete nový internet vyzkoušet na vlastní kůži. Nejjednodušší je změřit rychlost, kupříkladu přes oficiální stránky Vodafone. Nezapomínejte že pro maximální rychlost musíte disponovat tarifem s neomezenou rychlostí mobilních dat.

Kromě toho láká Vodafone i na praktickou ukázku 5G, a to například formou virtuální reality, závodů 5G aut přímo ve Dvořákových sadech, anebo představením izolované mobilní privátní sítě, kterou si Vodafone připravil se spolupráci s Nokií. Tento typ mobilní privátní sítě najde využití v prostředích, kde je potřeba zajistit rychlé, stabilní a maximálně bezpečné bezdrátové připojení.o2 5g mmwave 02Nepřehlédněte

O2 jako první operátor spustí 5G na milimetrových vlnách. K čemu je to dobré?

Laťku posouvá výš ale i konkurence. Předminulý týden oznámilo O2 interní testování 5G na tzv. milimetrových vlnách (mmWave 5G). Tato technologie v pásmu 26,5 až 27,3 GHz s šířkou rádiového kanálu 800 MHz může dosáhnout teoretických rychlostí stahování až 5 Gb/s.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku