Sledujte nás na YouTube

Vodafone Smart N9: na český trh míří dva levné smartphony

Operátor Vodafone příští měsíc na český trh uvede dva nové smartphony z vlastní modelové řady Smart, které ponesou označení N9 a N9 Lite. Oba modely byly navrženy a testovány v Německém Düsseldorfu; od července budou dostupné na eshopu operátora nebo na jeho pobočkách. Základní model Vodafone Smart N9 lite pořídíte za 2 477 Kč, výkonnější bráška Vodafone Smart N9 se bude prodávat za 3 577 Kč.

Vodafone Smart N9
Vodafone Smart N9

Vodafone Smart N9

Výkonnější model nabídne operační systém Android 8.1 Oreo, čtyřjádrový procesor MediaTek a 2 GB RAM. Kapacita interní paměti bude 16 GB a dále ji bude možné rozšířit díky slotu na microSD kartu.  Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 13 Mpx, přední selfie kamerka má 8Mpx, a co je zajímavé, přisvětlovací diodu najdete jak u hlavního fotoaparátu, tak také na přední kamerce.

Vodafone Smart N9 v černé barevné variantě
Vodafone Smart N9 v černé barevné variantě

IPS displej má uhlopříčku 5,5 palce a HD+ rozlišení (720 x 1440 px), kapacita baterie je 2 900 mAh. Výbavu uzavírá NFC, kompletní podpora LTE sítí, GPS a čtečka otisků prstů umístěná na zadní straně. Dostupný bude v černé a stříbrné variantě.

Vodafone Smart N9 lite: pro nenáročné

O více než tisíc korun levnější bude lite varianta, která běží na Androidu Oreo Go Edition. I v tomto případě ve výbavě nabjdeme 16GB interní paměť s možností rozšíření díky microSD slotu a čtyřjádrový MediaTek, avšak hodnota operační paměti je nižší  – 1 GB RAM. O zobrazování se postará 5,34″ IPS displej s rozlišením 480 x 960 px.

Vodafone Smart N9 lite cílí na ty nejméně náročné uživatele
Vodafone Smart N9 lite cílí na ty nejméně náročné uživatele

Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 8 megapixelů, přední kamerka je dvoumegapixelová. Kapacita baterie je 2 460 mAh. Ani v tomto případě nechybí kompletní podpora u nás používaných LTE pásem a NFC. Na českém trhu se objeví v černé a bílé barvě se speciální povrchovou úpravou.

Vodafone Smart N9 lite

Přímo na webu operátora zatím obě novinky nenajdete, ale dá se očekávat, že se zde v nejbližší době objeví. Pro věrné zákazníky Vodafone bude telefony nabízet se slevou či výhodnějšími splátkami.

Michal Javůrek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *