TOPlist

Vodafone musí zdražovat! Týká se to všech zákazníků s paušálním tarifem

penize pixabay
  • Vodafone oznámil, že musí zvýšit ceny svých paušálních služeb o 9 %
  • Na vině jsou vyšší náklady na údržbu sítě a rostoucí ceny energií

V nové tiskové zprávě operátor Vodafone oznamuje, že přistupuje k nepopulárnímu kroku a zdražuje své paušální služby, konkrétně mobilní tarify. Ceny měsíčních balíčků mobilních služeb se navyšují o 9 % pro firemní i nefiremní zákazníky.

Nový ceník je již dostupný na internetu, i když v platnost vejde až 26. února (vyšší cena se propíše do vyúčtování po tomto datu). Nové ceny mobilních tarifů jsou nicméně k nalezení v nabídce Vodafonu s předstihem již nyní.

Pro ukázku poslouží trio tarifů s neomezeným datovým balíčkem: Basic stojí nově 653 Kč (dříve 599 Kč), tarif Super s vyšší rychlostí vyjde na 871 Kč (původně stál 799 Kč) a nakonec 5G neomezený Premium stojí nově 1 307 Kč (předtím stál 1 199 Kč). Jde o měsíční ceny bez kombinované nabídky a jejich součástí je i DPH.

Ke zdražení Vodafone dohnaly podle generálního ředitele Petra Dvořáka vyšší náklady na údržbu sítě a pochopitelně i všeobecně rostoucí ceny energií. „Nechceme, aby jakákoliv úsporná opatření šla na úkor kvality služeb, které poskytujeme, a proto navýšíme ceny paušálních mobilních služeb,“ uvedl.

V tuto chvíli se zdražení týká skutečně jen paušálních mobilních tarifů. U předplacených karet, stávajících tarifů pevného internetu, ani u služby Vodafone TV se zatím nic nemění.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku