Domů » Bleskovky » VOCOlinc na český trh uvádí chytrý zvlhčovač vzduchu. Umí HomeKit, Google i Alexu

VOCOlinc na český trh uvádí chytrý zvlhčovač vzduchu. Umí HomeKit, Google i Alexu

Společnost VOCOlinc na český trh uvedla další nový produkt, který snadno integrujete do své chytré domácnosti. Jedná se o ultrazvukový zvlhčovač vzduchu MistFlow Humifider VH1, který z 2,5litrové nádržky rovnoměrně distribuuje vodu výkonem 200 ml/hod po dobu až 30 hodin v kuse. Je vhodný do místnosti o maximální ploše 40 m².

Dostatečná vlhkost snižuje pravděpodobnost šíření virů a bakterií v uzavřené, vytopené místnosti a přispívá i k vaší psychické pohodě. Zvlhčovač je kromě manuálních tlačítek ovladatelný skrze aplikaci VOCOlinc (Android, iOS) a hlasové asistenty Siri, Alexa a Google Assistant.

Vocolinc MistFlow VH1 2

Zvlhčovač funguje napřímo skrze 2,4GHz Wi-Fi a příslušnou aplikaci. Pomocí telefonu či tabletu tak nastavíte načasování produktu, barvu podsvícení, jednu z pěti úrovní intenzity chladivé mlhy i požadovanou percentuální vlhkost v místnosti.

Vocolinc MistFlow VH1

Pro fanoušky chytrých ekosystémů jde o další zařízení, které je možné přidat do svých domácích scén. Nastavit zvlhčení vzduchu při příchodu domů, před spaním, nebo s pomocí senzoru pouze při zavřeném oknu? Možností je nespočet. Přidáním pár kapek esenciálního oleje do nádržky s vodou rázem proměníte zvlhčovač ve difuzér, který rozvine oblíbenou vůni do celé místnosti.

Doporučená cena zvlhčovače VOCOlinc MistFlow Humidifier VH1 byla stanovena na 2 099 Kč včetně DPH.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

15 komentářů

 1. Kdo v čechách potřebuje zvlhčovač vzduchu? Jako možná když vám hučí klimo na 100% nonstop :D

  • Johny, třeba rodiny, co mají malé miminko a mají v bytě suchý vzduch.

  • V podstatě ve všech bytech, kde je ústřední prostředí.
   Hygienicky doporučovaná relativní vlhkost vzduchu je v létě 40 – 50 % a v zimním období 45 – 65 %. Při poklesu vlhkosti vzduchu pod 40 % vysychají sliznice dýchacích cest, a tím dochází k oslabení obranného mechanismu člověka proti vnikání mikroorganismů, aerosolů a alergenů do lidského organismu. Převážně v zimě, kdy se málo větrá a hodně topí, klesá vlhkost vzduchu v místnostech až pod hodnotu 20 %.

   • No tohle fakt není ale případ české republiky. Jsem absolutně alergickej na mýtus s miminkama. V české republice totiž používání zvlhčovače vede k tomu, že vlhkost vzduchu v bytech se dostává na nějakých 80+%. Běžně je v českých bytech vlhkost 50-70% To samo o sobě by problém třeba ani tak nebyl, jako ovšem to, že byty jsou špatně zaizolované/odvětrané a to vede ke kondenzacím a obrovskému nárůstu plísní, s oblibou pak na místech, kde to není vidět, jako třeba za skříní.

    Zajímalo by mě, kde jste vzal, že v čechách klesá vlhkost vzduchu v bytech pod 20%, to je naprostý nesmysl. To by musela teplota vzduchu v ČR klesnout na nějakých -20 a muselo by to trvat minimálně týden. Budu rád za doložení tohohle tvrzení. Procestoval jsem půlku světa, včetně aljašky a kanady, kde skutečně v zimě je dobré používat zvlhčovače vzduchu nebo naopak na Taiwanu, kde je neustále vlhkost prakticky 100%. Kdokoliv v čechách používá zvlhčovač vzduchu a nemá doma klimatizaci, tak svému zdraví ledatak škodí.

   • Chceš snad říct, že v ČR nikdy nebývá -20? Taková „běžná“ teplota -10 se ti na vlhkosti už projeví a rozhodně to není žádná vzácnost. Mrazy jsou i v Praze a to je tam poměrně teplo. V podhorských oblastech je -10 úplně standardní zimní teplota a když byly ještě tuhé zimy (15-25 let zpět) tak bylo každý rok -25, sic ne celou zimu ale rozhodně to nebyla nějaká vzácnost a ty teploty byly takhle klidně týden v kuse několikrát za zimu.

    Možná bys měl vytáhnout hlavu ze zbytku světa a trošku si zjistit jak to vypadá v tvé domovině. Očividně máš pocit, že jsme někde u středozemního moře a nikdy tu nemrzne.

    Je dost smutné, když takovej brouk pytlík zná podnebí na Aljašce a Taiwanu a nemá tušení, že v ČR přes zimu mrzne. Příště budeš překvapenej, že tu nemáme pláže a kokosový palmy u vody.

   • Koupím si to tedy 15-25 let zpátky.

  • Jen co jsme začli v kanclu topit tak bez jeleního loje nedám ránu, protože mám rty jak sušenku.. takže ano, v zimě je potřeba. V létě samozřejmě ne..

 2. A do druhé místnosti si kupte náš fantastický odvlhčovač.

 3. Mám od nich difuzér, což je fakt jen „vonítko“ ale tohle už vypadá že by mohlo skutečně i zvlhčovač vzduch

 4. Asi by to mohlo být označeno jako PR článek :D stejně jako PR anonymové :D (klasika vždycky pod podobnými „rychlovkami“ :D )

  • Proč by tohle měl být PR článek? Výrobce tiskovou zprávu dnes rozeslal napříč českými weby a já ji následně zpracoval, nedostali jsme za něj ani korunu. Text pouze informuje o novém smart produktu na českém trhu. PR články máme na webu označené.

   • Tak to sorry, nepoznam rozdíl mezi placenou tiskovou zprávou a neplacenou :D

   • Spíš nepoznáš rozdíl mezi tiskovou zprávou a PR článkem. Tisková zpráva se posílá médiím a pokud je to zajímavé, média ji bezplatně publikují. Ale chápu, ty máš tady v diskuzích potřebu vyjadřovat se naprosto ke všemu, i tomu, čemu naprosto nerozumíš.

   • :D Hlavně, že tomu rozumíš ty, Romíku :D

 5. Mám od nich žiarovky, len tá ich appka je taká, že niekedy sa zasekne a vidím len tú pohovku s lustrom (uvítaciu obrazovku) a nie a nie načítať príslušenstvo, tak musím len vymazať vyrovnávajúcu pamäť a potom konečne si môžem zapnúť svetlo a zmeniť intenzitu osvetlenia :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).