Xiaomi Mi 7 přijde na trh počátkem roku 2018. Nabídne Snapdragon 845

Vlajkový model Xiaomi Mi 6 byl představen teprve relativně nedávno, ale už se začínají objevovat spekulace o jeho nástupci. Ten se bude logicky nazývat Mi 7 a na trh by měl přijít v prvním čtvrtletí roku 2018. Je tak možné, že se ho společnost pokusí stihnout představit na známém veletrhu Mobile World Congress v Barceloně.

Současný topmodel Xiaomi

Podle zákulisních informací bude tento telefon jako jeden z prvních poháněn zbrusu novým procesorem Snapdragon 845, který společnost Qualcomm plánuje představit právě v roce 2018. Zajímavostí je, že se bude jednat o první mobilní CPU vyrobený 7nm procesem (aktuálně se používá 10nm), což by mělo přinést další nárůst výkonu při snížení či zachování spotřeby.

Tip: Kompletní parametry Xiaomi Mi 6 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Novinka dále bude vybavena šestipalcovým AMOLED displejem od Samsungu, což bude představovat poměrně značný nárůst od 5,15″ úhlopříčky Xiaomi Mi 6. Je ale možné, že se výrobce vydá bezrámečkovou cestou, takže telefon jako takový příliš nepovyroste. Spíše marketingovým tahem je pak plánovaná RAM, která bude mít ve vyšší konfiguraci 8 GB.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku