Vlajková loď Nokie zřejmě přijde dříve, než se čekalo

Modelové řadě smartphonů od HMD Global, vlastníka licence na značku Nokia, chybí jen vlajková loď. Ta by podle nejmenovaného skandinávského prodejce mohla být za rohem. Nová Nokia by mohla nosit číslovku 8, nebo také 9, jelikož nic oficiálně představeno nebylo. Prodejce zveřejnil předpokládané datum vydání i cenu. Vlajkové lodi se možná dočkáme už 31. července za cenu 589 euro (cca 15 300 Kč).

Spekulace živí i to, že zařízení TA-1004 obdrželo FCC certifikaci a objevilo se v Antutu benchmarku v konfiguracích 4 a 8 GB RAM. Mezi další výbavu by mohl patřit i Snapdragon 835, 5,3″ QHD displej nebo duální 13 MPx fotoaparát na zadní straně. Vlajková loď pravděpodobně přijde také ve čtyřech barvách – v modré, ocelové, zlatomodré a zlatoměděné. Jestli tomu tak skutečně bude se dozvíme již za dva týdny.Nepřehlédněte

Recenze Nokia 3: Android pro nenáročné

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku