Domů » Bleskovky » Vizualizace: Rozdíly mezi ikonkami v iOS 6 a iOS7. Které se vám více líbí?

Vizualizace: Rozdíly mezi ikonkami v iOS 6 a iOS7. Které se vám více líbí?

Apple v pondělí na vývojářské konferenci WWDC představil nejnovější verzi svého mobilního operačního systému – iOS 7. Který po stránce uživatelského rozhraní přináší největší posun od představení prvního iPhone v roce 2007. Takové změny vždy budí rozporuplné reakce a obecně lidi rozdělují na dvě strany.

 
Vývoj ikon mezi iOS 6 a iOS 7

iOS 7 je v současnosti ve verzi beta a tak se v něm dá najít řada nedostatků, které snad budou do finální verze, která má přijít na podzim, odstraněny. Zároveň si na našem diskuzním fóru můžete přečíst zkušenosti uživatelů, kteří beta verzi testují. iOS 7 přineslo největší visuální změnu v mobilním systému od Apple. Proto Server Co.Desing sestavil povedenou sérii obrázků, kde srovnává rozdíl mezi iOS 6 a iOS 7. Pár obrázků naleznete pod textem a další na stránkách autorů. A teď otázka do pranice – jaký vzhled ikonek se vám líbí více? Původní z iOS 6 nebo nový z iOS 7?

    

   

David Podzimek

19 komentářů

 1. hezké srovnání prostředí iOS7 a WP8:

  [odkaz]

 2. Jozin (neregistrovaný)

  stare su krajsie …

  • Pepa (neregistrovaný)

   Souhlasím… starší prostředí je hezčí, to nové je podle mě víc nepřehledné, třeba ten ukazatel stavu signálu se mi zdá směšný…

 3. Jde o velice subjektivní záležitost, mně přijde iOS7 přitažlivější, je víc takové vzdušné, drží moderní trend lehkosti a to se mi líbí =) ano, oproti iOS6 se mi vůbec nelíbí spodní lišta se statickými ikonami, to zrcadlo v iOS6 je hezčí a o dost, připomíná dock v OSX, teď to pokazili =P ale jinak za mě 1 s hvězdičkou =)

  • Jen mě štve podobnost s WP (hlavně multitasking, ale prý to je vynález PalmOS, tak jsem v klidu, ale i tak, někdo by to mohl použít proti Applu a vůbec bych se nezlobil, kdyby to někdo udělal >:D

  • JoBa (neregistrovaný)

   Presne tak – ten multitasking je z Pslm WebOS, ktery jsem mel v Palmu Pre… A prestoze je pulka toho systemu kradena, moc se nanej tesim do iPhonu…myslim, ze se povedl a bude to trocha osvezeni…:-) jinak je nepravdepodobne, ze by to nekdo proti applu tahal: microsoft nema narok (taky to ukradl od palmu) a palm byl koupeny hp a hp dalo webos v podstate k ledu…

  • HP udělal z WebOS opensource, ale ano, je to dání k ledu. Tak iOS a Palm OS mají k sobě filozofií poměrně blízko, i snad nějaké personální škatulata mají společné, takže je to takový morální nástupce systému Palm OS. Od MS morální nástupce WM je WP, haha.

 4. Na IOS7 sa mi moc nepáči aké je to všetko prefarbičkované a svietivé. Príde mi to akoby im ikonky navrhli deti zo škôlky.

  IOS 6 bolo decentné a mne osobne sa viac páčilo.

  No uvidíme ako to bude všetko fungovať keď to pôjde na 100% :)

 5. Nikdy mě nenapadlo, že jsou ikony tak významnou součástí systému. Bral jsem je jen jako zkratku k aplikaci (pravda, zvláště u iOS mají více funkcí), ale i tak ten humbuk moc nechápu:-)

 6. tomc4t (neregistrovaný)

  Plochy design je fajn, ale vseho s mirou. Pokud je ho moc (jako ve WP), ztraci na uveritelnosti. A na muj vkus strasne mnoho bile barvy.

  • Olda (neregistrovaný)

   Souhlas

  • Mě se zas na WP líbí to, že je všude. Každá aplikace se chová stejně, každá aplikace vypadá stejně, každou aplikaci ovládáš stejně. Mám rád jednotnost a jednoduchost a tu mi WP poskytuje.

   Na iOS7 se mi líbí pár věcí (například přepínání záložek v prohlížeči – to je pěkně udělané), ale celkově to na mě působí zmateně a neuspořádaně. Někde jsou zaoblené prvky, někde zas naopak hodně hranaté, napříč systémem se ty samé věci zobrazují jinak. Ne, celkový dojem to na mě dělá špatný.

 7. Staré ikonky jsou líbivější, když to ale beru jako celek, je to obrovský skok vpřed. Tohle se podařilo :)

 8. fsh (neregistrovaný)

  A to nejde defaultní ikonky změnit? Aha, jablko… :D

  • :D Měnit ikony aplikací. To může vymyslet jen uživatel androidu.

  • U nesystémových aplikací toto lze i bez Jailbreaku, po JB jistě i u systémových. Obdobně (root) tomu bude i u Androidu. Jablko a?

 9. honza (neregistrovaný)

  Ujde to něco je teda na hovno, ale většina je fajn.

 10. I když se mi samotné ikonky líbí víc u iOS7, celek je rozhodně lepší původní šestka. Je vidět, že ač je 6 kýčovitá, přecejen ji s tím záměrem dělal profi designér. 7 je nesourodá, jakoby ji vytvářela skupina 20 studentů naráz.

  Ale jak bylo psáno, nejde o plnou verzi, takže spoustu věcí Apple ještě může napravit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).