Vivo představilo technologii Super HDR: umělá inteligence v hlavní roli

Čínská společnost Vivo představila novou technologii zvanou Super HDR, které k lepším výsledkům z velké části pomáhá umělá inteligence. Cílem je vylepšit snímky s velkým dynamickým rozsahem a zároveň zachovat co nejvěrnější vzhled výsledné fotografie.

Vivo Super HDR

Super HDR zachytí 12 snímků s různou expozicí a spojí je dohromady k vytvoření co nejlepší výsledné fotografie. Takto velké množství snímků umožňuje fotoaparátu lépe pracovat s postprodukcí fotografie a dynamický rozsah by měl být na vysoké úrovni. Fotoaparát také použije zmíněnou umělou inteligenci ke správnému vyhodnocení scény a rozpoznání různých objektů jako například osoby, oblohu s mraky, stromy a mnoho dalších. Po tomto vyhodnocení následně provede nastavení správné expozice tak, aby byl celkový výsledek co nejlepší.

Vivo tvrdí, že výsledkem jsou fotografie s vyváženou a správně vyhodnocenou expozicí, které nabízí přirozený a příjemný vzhled. Nutno uznat, že kvalita HDR je vskutku velmi dobrá. Je ale otázkou, jak se bude chovat Super HDR v běžné praxi a jestli výsledky budou na stejné úrovni. Zatím nemáme žádné informace o telefonech, které tuto technologii nabídnou, dá se ale očekávat, že to nebude dlouho trvat a nějaká z novinek dorazí již s touto funkcí.

David Skopal

Student gymnázia, redaktor smartmania.cz, fanoušek mobilních technologií, přírody, hudby, bezdrátového nabíjení, fotografování a badmintonu.

3 komentáře

 1. thomosx (neregistrovaný)

  By mě zajímalo, jak si s tím UI poradí ?! Když vnímání barev je u každého jedince individuální ????..

  • LoWang (neregistrovaný)

   vnímání barev může být invididuální, ale přeexponování a podexponování vnímají všichni zhruba stejně řekl bych ;-)

 2. LoWang (neregistrovaný)

  Beztak se to bude jmenovat HDRultra nebo tak nějak :) Stejně by mě zajímalo co znamená ten + u Pixelova HDR+ režimu?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel