Domů » Bleskovky » Vivo představilo technologii Super HDR: umělá inteligence v hlavní roli

Vivo představilo technologii Super HDR: umělá inteligence v hlavní roli

Čínská společnost Vivo představila novou technologii zvanou Super HDR, které k lepším výsledkům z velké části pomáhá umělá inteligence. Cílem je vylepšit snímky s velkým dynamickým rozsahem a zároveň zachovat co nejvěrnější vzhled výsledné fotografie.

Vivo Super HDR

Super HDR zachytí 12 snímků s různou expozicí a spojí je dohromady k vytvoření co nejlepší výsledné fotografie. Takto velké množství snímků umožňuje fotoaparátu lépe pracovat s postprodukcí fotografie a dynamický rozsah by měl být na vysoké úrovni. Fotoaparát také použije zmíněnou umělou inteligenci ke správnému vyhodnocení scény a rozpoznání různých objektů jako například osoby, oblohu s mraky, stromy a mnoho dalších. Po tomto vyhodnocení následně provede nastavení správné expozice tak, aby byl celkový výsledek co nejlepší.

Vivo tvrdí, že výsledkem jsou fotografie s vyváženou a správně vyhodnocenou expozicí, které nabízí přirozený a příjemný vzhled. Nutno uznat, že kvalita HDR je vskutku velmi dobrá. Je ale otázkou, jak se bude chovat Super HDR v běžné praxi a jestli výsledky budou na stejné úrovni. Zatím nemáme žádné informace o telefonech, které tuto technologii nabídnou, dá se ale očekávat, že to nebude dlouho trvat a nějaká z novinek dorazí již s touto funkcí.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

3 komentářů

  1. By mě zajímalo, jak si s tím UI poradí ?! Když vnímání barev je u každého jedince individuální ????..

    • vnímání barev může být invididuální, ale přeexponování a podexponování vnímají všichni zhruba stejně řekl bych ;-)

  2. Beztak se to bude jmenovat HDRultra nebo tak nějak :) Stejně by mě zajímalo co znamená ten + u Pixelova HDR+ režimu?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).