Domů » Bleskovky » Vivo NEX v extrémním testu: výsuvná kamerka udrží baletku i s pódiem (video)

Vivo NEX v extrémním testu: výsuvná kamerka udrží baletku i s pódiem (video)

Smartphone Vivo NEX je po právu popisován jako telefon budoucnosti, neboť se mu podařilo vyplnit přední stranu displejem, aniž by bylo nutné do displeje vyřezávat jakékoliv otvory. Přední kamerku výrobce schoval do výsuvného mechanismu, u něhož slibuje vysokou životnost; přecijen mechanicky pohyblivé části už se u smartphonů delší dobu nenosí.

Vivo NEX představen: smartphone budoucnosti bez rámečků a s čtečkou v displeji

Aby Vivo demonstrovalo, kolik jeho vysunutá kamerka udrží, podrobilo její výsuvný model netradičnímu testu. Na kruhový rám pečlivě upevnilo osm telefonů, na ně pak umístilo skleněnou desku o hmotnosti 40 kg a nechalo na ni „řádit“ 50 kg baletku. Statická hmotnost na jeden modul tak byla 11,25 kg, dynamická dokonce 17,5 kg. A výsledek? K žádnému ulomení nedošlo, všechny moduly zůstaly pevně na svém místě.

Hardwarové parametry Vivo NEX
Systém: Android 8.1
Rozměry: 162 x 77 x 8 mm, Hmotnost: 199 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core, 4x 2,8 + 4x 1,7 GHz
RAM: 8 GB, Interní paměť: 128/256 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 6,59", Full HD+, 1080 x 2316 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 Mpx (f/2.0), Full HD video, výsuvná
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Vydrží i další formy mučení

Před dvěma týdny dostal Vivo NEX do rukou i známý youtuber JerryRigEverything a výsuvné kamerce se rovněž věnoval. I jeho „mučení“ ustála bez ztráty kytičky, nebyla na ni však vyvíjena taková síla jako na videu výše.

Zbytek testu byl vcelku standardní, ochranné sklo Gorilla Glass vydrželo vrypy ostrými hroty do tvrdosti 5 podle Mohse. I když jej poškrábete, stále je možné používat čtečku otisků prstů, která je do něj zabudovaná. Rámeček telefonu je kovový, stejně jako zmíněný výsuvný modul. To mu dodává patřičnou pevnost, díky níž telefon ustál, i pokud o ohnutí/zlomení. Zkrátka, Vivo NEX je solidně navržený telefon a výsuvná kamerka patrně nebude jeho nejslabší součástí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments