Domů » Bleskovky » Vítězem ankety Mobilní aplikace roku 2013 je ČSFD.cz

Vítězem ankety Mobilní aplikace roku 2013 je ČSFD.cz

V anketě Mobilní aplikace roku 2013 byly včera večer oceněny nejlepší české a slovenské aplikace pro mobilní telefony. Absolutním vítězem se stala aplikace ČSFD.cz, která získala také ocenění v kategoriích Vzdělání a kultura a zvláštní cenu za nejlepší UX. Cenu odborné poroty si odnesla aplikace Big Launcher. 

Slavnostní vyhlášení 3. ročníku ankety Mobilní aplikace roku 2013, jejímž cílem je najít a ohodnotit ty nejlepší a nejoblíbenější mobilní aplikace v několika kategoriích, proběhlo ve středu 12. června 2013 v rámci setkání Communication Wednesday v pražském Hotelu Fusion. Letos se do ankety zapojilo rekordních více než 9 000 hlasujících, kteří svými hlasy podpořili mobilní aplikace v 7 kategoriích. Odborná porota, kam zasedly významné osobnosti mobilního, telekomunikačního a internetového světa, udělila Cenu odborné poroty. Agentura ExperienceU předala zvláštní cenu za nejlepší výsledky v oblasti User Experience.

Nejvyšším počtem hlasů ocenila široká veřejnost oficiální aplikaci ČSFD.cz, nabízející vyhledávání a následné prohlížení profilů tvůrců a filmů včetně hodnotících komentářů uživatelů. Tato aplikace zároveň zvítězila v kategorii Vzdělání a kultura a odnesla si i ocenění pro aplikaci s nejlepším UX. 

Cenu odborné poroty získala užitečná aplikace BIG Launcher, která pomáhá seniorům, dětem a lidem s očními vadami, motorickými problémy a nevidomým se snadnějším ovládáním jejich smartphonu. 

Kompletní informace o anketě spolu s výsledky včetně popisu vítězných aplikací naleznete na stránkách AplikaceRoku.cz

Výsledky ankety

 • Aplikace pro lepší svět – Kde se (ne)kouří (Jan Gruncl, Petr Paloch)
 • Business – Heureka.cz (Allegro Group CZ)
 • Cestování a doprava – Meteor – Aladin (Androworks)
 • Finance – Mobilní eKonto (Inmite s.r.o.)
 • Hry, zábava a volný čas – Tipsport Extraliga (Anywhere s.r.o.)
 • Média – iVysílání České televize (Motion Media, spol. s r.o.)
 • Vzdělání a kultura – ČSFD.cz (Mobile Internet s.r.o. & POMO Media Group s.r.o.)
 • Mobilní aplikace roku 2013 ­ (absolutní vítěz) – ČSFD.cz (Mobile Internet s.r.o. & POMO Media Group s.r.o.) 

Cena odborné poroty

 • Cena odborné poroty – Big Launcher (BIG Launcher Team) 

Zvláštní cena ExperienceU

 • Nejlepší UX mobilní aplikace roku 2013 – ČSFD.cz (Mobile Internet s.r.o. & POMO Media Group s.r.o.)

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

 1. Zdeněk (neregistrovaný)

  Prosím, nevím jestli se to děje jen mě, ale v Chromu i Mozille boční reklama překrývá text a nejde s tím nic dělat :-(.

  • Dobrý den, Zdeňku, zkuste si smazat cache prohlížeče nebo udělat refresh stránky skrze Ctrl + F5, pak by se reklama měla zobrazovat správně. Dejte mi prosím vědět, zda to pomohlo, děkuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).