Domů » Bleskovky » Víme, v jakém telefonu se poprvé představí čtečka otisků v displeji

Víme, v jakém telefonu se poprvé představí čtečka otisků v displeji

Jen před několika dny oznámil velký výrobce biometrických snímačů Synaptic, že je připraven začít masově dodávat producentům smartphonů čtečky otisků prstů určené k integraci do displeje.

V oznámení se hovořilo také o tom, že bude Synaptic vyrábět snímač ve spolupráci s některým z TOP 5 největších výrobců telefonů, přičemž zmíněny byly i bezrámečkové OLED displeje. Vše tak nasvědčovalo tomu, že se čtečka představí v nějakém novém topmodelu Samsungu, nyní se však ukazuje, že je vše jinak.

Synaptics Clear ID: čtečka otisků integrovaná do displeje je připravena k masové produkci

První telefon vybavený Clear ID bude totiž možná trochu nečekaně čínské Vivo. S předprodukčním smartphonem se měl možnost seznámit uznávaný technologický analytik Patrick Moorhead, který senzor popisuje jako rychlý a jednoduchý, snímání skrz OLED displej je prý dokonce mnohem rychlejší, než čekal.

Synaptic tvrdí, že rychlost autentifikace je dvojnásobná než u Face ID a dosahuje 99% spolehlivosti, přičemž všechny parametry by se měly časem na základě strojového učení zlepšovat. Senzor samotný je tlustý pouze 0,7 mm, takže by neměl být problém s integrací do stále se ztenčujících těl smartphonů.

Prototyp Vivo telefonu s integrovanou čtečkou v displeji

Značka Vivo je populární hlavně v Asii, což ale neznamená, že bychom z její spolupráce se Synapticem nemohli „profitovat“ i v Evropě. Vivo totiž patří pod mateřskou společnost BBK Electronics, kam patří i OPPO. A pod OPPO zase spadá OnePlus, což znamená, že je zde docela reálná šance na nasazení této technologie i do OnePlus 6, který můžeme očekávat zhruba za půl roku. Tyto tři značky totiž dlouhodobě sdílí design a některé komponenty.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments