Domů » Bleskovky » Synaptics Clear ID: čtečka otisků integrovaná do displeje je připravena k masové produkci

Synaptics Clear ID: čtečka otisků integrovaná do displeje je připravena k masové produkci

Společnost Synaptics, která je jedním největších výrobců biometrických snímačů ve světě smartphonů, přišla s oznámením, na které fanoušci mobilních technologií čekali už v letošním roce – je připravena masově produkovat čtečky otisků prstů, které lze zabudovat přímo do displeje. Senzor nese pojmenování Clear ID FS9500 a je určen především do smartphonů s bezrámečkovými displeji.

Nový snímač má nabídnout stejný komfort autentizace jako klasické čtečky otisků prstů, které se výrobci v letošním roce snaží nahrazovat jinými technologiemi. Na rozdíl kapacitních či ultrazvukových čteček je Clear ID od Synaptics optická záležitost – při přiblížení prstu dojde k nasvícení prstu displejem, optický snímač jej naskenuje a porovná s obrazem uloženým v telefonu.

Sejmutí má být bleskurychlé (v řádu jednotek milisekund), čtečka má navíc fungovat za všech situací; údajně jí nevadí ani mokré, suché či studené prsty. Do senzoru je navíc integrováno kompletní bezpečností řešení se šifrováním AES a řadou dalších autentizačních funkcí. Synaptics tvrdí, že čtečka odolá 99 % útoků, a na základě strojového učení se má přesnost a spolehlivost v čase vylepšovat.

Společnost Synaptics bude snímač masově vyrábět ve spolupráci s nejmenovaným partnerem z žebříčku pěti největších výrobců smartphonů. Jelikož jsou v tiskové zprávě zmíněny bezrámečkové OLED panely, odhadujeme, že tím významným partnerem je Samsung. Do chystaných modelů Galaxy S9 a S9+ se nejspíše Clear ID nedostane, nasazení u Galaxy Note9 však můžeme považovat téměř za jisté. Synaptics bude svoji čtečku prezentovat za necelý měsíc na veletrhu CES v Las Vegas.

Qualcomm představil Snapdragon 450 a čtečku otisků prstů fungující pod displejem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Zaujimal by ma cenovy rozdiel medzi touto citackou a citackou po celej ploche displeja.

  2. Konecne, na zadech to bylo jedno z nejhorsich reseni.

    • Tak tak. Ono asi další posun bude, až to bude pod celou plochou displeje. Ale i u tohoto řešení se čtečka konečně zase přesune na místo, kam patří.

  3. Konečně se to někam posune už žádný záda a třeba se opustí i od nudloidních displejů aspoň u někoho by mohlo. Ale ten termín bezrámečkový bych upravil rámečky tam furt jsou a celkem velký.

  4. Jestli se dostane do S9 nebo NOTE 9 atd je jedno. Hlavne aj je v zari v novych iPhonech

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).