Domů » Bleskovky » Synaptics Clear ID: čtečka otisků integrovaná do displeje je připravena k masové produkci

Synaptics Clear ID: čtečka otisků integrovaná do displeje je připravena k masové produkci

Společnost Synaptics, která je jedním největších výrobců biometrických snímačů ve světě smartphonů, přišla s oznámením, na které fanoušci mobilních technologií čekali už v letošním roce – je připravena masově produkovat čtečky otisků prstů, které lze zabudovat přímo do displeje. Senzor nese pojmenování Clear ID FS9500 a je určen především do smartphonů s bezrámečkovými displeji.

Nový snímač má nabídnout stejný komfort autentizace jako klasické čtečky otisků prstů, které se výrobci v letošním roce snaží nahrazovat jinými technologiemi. Na rozdíl kapacitních či ultrazvukových čteček je Clear ID od Synaptics optická záležitost – při přiblížení prstu dojde k nasvícení prstu displejem, optický snímač jej naskenuje a porovná s obrazem uloženým v telefonu.

Sejmutí má být bleskurychlé (v řádu jednotek milisekund), čtečka má navíc fungovat za všech situací; údajně jí nevadí ani mokré, suché či studené prsty. Do senzoru je navíc integrováno kompletní bezpečností řešení se šifrováním AES a řadou dalších autentizačních funkcí. Synaptics tvrdí, že čtečka odolá 99 % útoků, a na základě strojového učení se má přesnost a spolehlivost v čase vylepšovat.

Společnost Synaptics bude snímač masově vyrábět ve spolupráci s nejmenovaným partnerem z žebříčku pěti největších výrobců smartphonů. Jelikož jsou v tiskové zprávě zmíněny bezrámečkové OLED panely, odhadujeme, že tím významným partnerem je Samsung. Do chystaných modelů Galaxy S9 a S9+ se nejspíše Clear ID nedostane, nasazení u Galaxy Note9 však můžeme považovat téměř za jisté. Synaptics bude svoji čtečku prezentovat za necelý měsíc na veletrhu CES v Las Vegas.

Qualcomm představil Snapdragon 450 a čtečku otisků prstů fungující pod displejem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments