Domů » Bleskovky » Víme, jaké procesory budou pohánět budoucí smartphony Nokia (seznam)

Víme, jaké procesory budou pohánět budoucí smartphony Nokia (seznam)

Společnost HMD Global chystá pro letošní rok tři až čtyři nové smartphony Nokia, které doplní současný trojlístek, aktuálně se usazující na českém trhu. HMD bude pokračovat v pojmenovávání smartphonů čísly, přičemž čím vyšší cifra, tím lepší výbava. Server NokiaPowerUser s odkazem na důvěryhodné čínské zdroje nyní zveřejnil, jaké čipsety budou chystané Nokie pohánět (tučně jsou označeny již vydané telefony):

  • Nokia 2 – Snapdragon 212 / Mediatek processor
  • Nokia 3 – Mediatek MT6737
  • Nokia 5 – Snapdragon 430
  • Nokia 6 – Snapdragon 430
  • Nokia 7 – Snapdragon 630
  • Nokia 8 – Snapdragon 660
  • Nokia 9 – Snapdragon 835

K důvěryhodnosti výše uvedených dat přispívá fakt, že vybrané Nokie s čipsety Snapdragon 835, 660 a 630 již zachytil benchmark GeekBench. Vyjma nejníže položených modelů vsadí HMD víceméně na řešení od Qualcommu, i když se spekuluje, že se do hry zapojí i Xiaomi. Jeho čipy Surge ale možná uvidíme až v příští generaci telefonů Nokia, neboť spolupráce čínské a finské společnosti byla oznámena teprve tento týden.

Nokia chystá tři nové modely. Některé možná budou pohánět čipy od Xiaomi

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Takže výber sa nám zužuje na dva a to Nokia 8 a 9.
    Ostatné ani nemá cenu pozerať tým pádom a to tá Nokia 6 mohla mať ten SD 630 to by bolo už iné kafé ale takto …..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).