Domů » Bleskovky » Víme, kdy bude uzavřen obchod aplikací BlackBerry OS

Víme, kdy bude uzavřen obchod aplikací BlackBerry OS

Ačkoliv společnost BlackBerry již delší dobu smartphony nevyrábí a její operační systém BlackBerry OS již žádným vývojem neprochází, stále jej lze bez obtíží používat a instalovat na něj nové aplikace. To bude možné oficiální cestou až do 31. prosince 2019, po tomto datu dojde k vypnutí oficiálního obchodu aplikací.  

Mnohem dříve, už v únoru příštího roku, dojde k vypnutí stránek BlackBerry Travel, o měsíc později dojde k vypnutí služby BlackBerry video calling. Kanadská společnost nicméně slibuje minimálně dva roky dodatečné podpory s BlackBerry 10 a stejně dlouhý přístup do sítě společnosti. Nové verze systému však zřejmě nemůžeme – tou poslední zůstává 10.3.3 z prosince roku 2016.

Budoucnost značky BlackBerry nyní stojí na bedrech čínské společnosti TCL a několika dalších výrobcích, kteří své telefony opatřují legendární kanadskou značkou a provozují na nich upravený systém Android.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments