Domů » Bleskovky » Video: Jak si vytvořit vlastní HTC One „Google edition“?

Video: Jak si vytvořit vlastní HTC One „Google edition“?

V posledních týdnech se spekuluje o tom, že bychom se mohli dočkat speciální čisté verze HTC One (Google edice) bez zbytečného software a uživatelského prostředí od HTC. Pokud se vám však nechce čekat a patříte mezi pokročilé uživatele, můžete svůj HTC One „vyčistit“ už nyní. Server PocketNow celý postup natočil na video. Nejprve je potřeba skrze web HTC odemknout Bootloader a pak dále postupovat podle následujícího návodu:

Mějte na paměti, že odemčením Bootloaderu přicházíte o záruku a vše provádíte na vlastní nebezpeční. Server SmartMania.cz ani autoři videa nenesou odpovědnost za případně škody, které mohou vzniknout.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

26 komentářů

 1. lennyd (neregistrovaný)

  Mno nevím, jestli Cyanogen = Google Edition (nechci se hádat jestli lepší či horší, ale Google Edition by měl být čistý android). A ještě je potřeba si uvědomit, že s Cyanogenem (příp. AOKP či jinou ne-HTC ROMkou) přestane fungovat např. IR port, a možná ještě něco dalšího…

  • Google Edition = Pure Android = Cyanogen Mod

   Bohužel jedině takto se dá zbavit balastu od výrobců.. ¨

   A že něco nefunguje na 100%? Jedná se o nightly release, nikoliv stable, ale i tak je tato ROM vhodná pro každodenní užívání..

   Zde jen poděkování chlapcům z XDA, nebýt jich tak zvlášť HTC již dnes možná neexistuje…

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Cyanogen není pure Android, protože má přibastlené věci navíc, které v Nexus ROM nejsou.

   A už vůbec pro každodenní užívání ani v něčem co často vtipně sou schopni nazvat stable release. Pokud u většiny ROM nejsou schopni vývojáři zprovoznit stable veškerý hardware, je to že tam není Sence, Samsung UI, nebo Sony UI naprosto ukradené.

   Na XDA, nebo Cyanogen foru se stále opakují problémy s HW které nikdo nikdy nevyřeší a k smíchu je pak to nazývat stable pokud nefunguj infraport, FM radio, vypadává GPS, GSM a Wifi. Jinou ROM si mohou tak Android ultrazz honit triko před jinýma geekama . Ale na každodenní používání pro jiné lidi alternativní ROM nejsou.

  • M.bobo: je jedno jestli čistý android nebo ne, nestabilní to bude vždy :)

  • Také to stable nenazývají, ale vše ostatní funguje jako na Nexu (kde ostatně infraport není)..

   Záleží na typu kernelu, pak vše běží (myšleny telefonní funkce), i baterie déle vydrží. Používal jsem Cyanogen na SGS2 i SGS3 a vše bez problému, později AOKP kvůli specifickým featurám tohoto sestavení. Vše v naprostém pořádku, GSM, repro, mikrofon, fotoaparát, ale pouze AOSP, nikoliv Samsung Camera, tudíž někomu může vadit, že má funkce jako na Nexu..

   Pro amatéry=BFU bych doporučil spíše MIUI ROM, nebo opravdu nechat ROM danou výrobcem, ale pak si neztěžovat na nedostatky.

   Ještě poznatek: Měl jsem na SGS2 dokonale vyladěnou AOKP ROM, bohužel telefonu začal blbnout microUSB konektor, a tak musel na reklamaci, takže smazat počítadlo flashů a přes odin nahrát stock ROM, a v tu dobu jsem si říkal, jak tak strašný systém může někdo používat->STOCK..

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To je super, že Vám SGS2/3 fungovala jenže XDA sou plné lidí který nefungovala a fungovat nebude. Protože na jejich revizi HW nikdo, nikdy ROM, nebo upravený kernel neudělá. A rozhodně nejsou amatéři protože si nedokáží napsatsvůj vlastní kernel.

   Jinak jak to rootnout a nahrát tam jiný ROM zvládá i školák ze základky. Napsat stabilní alternativní ROM jak čtu na XDA neumí ale nikdo.

  • Chápu, že podporu nebude mít kdejaký low end, ale speciálně Samsung tu podporu na xda má. Samozřejmně jsem se také něco naflashoval než jsem našel tu správnou rom, s minimem kompromisů.. Ale to jsem dělal již za dob WM

   Ti kteří, zde píší jak půlka věcí nefunguje, to asi nikdy nevyzkoušeli.

   A debata o záruce? Tou se nepřichází, pokud před odesláním do servisu do telefonu nahodí stock rom + smažete počítadlo flashů..

  • Twin (neregistrovaný)

   S3 lowend sice neni, ale stejně neběhá jak má..

   Jak jinak mi vysvětlíš tyhle bugy, na který se poukazuje u všech AOSP, AOKP, CM, MIUI, PA, PAC atd atd:

   -FM Radio: unsupported. Use Spirit FM Radio from Play Store instead.

   -TV Out: unsupported, will never work (proprietary, undocumented).

   -No exFAT support (proprietary, Microsoft)

   a u některejch ještě

   -WiFi Hotspot non-functional.

   -Home button on Screen-Off takes user to Home, instead of on-screen-running app.

   – baterka je na tom taky dost bídně

   A jsme u toho. Na stock, nebo na rom založené na stock ( Omega,Wanamlite) se to nestává.

   To znamená – Chceš pomachrovat, jak máš „PJŮR“ android, dej tam CM, ale to je tak všechno..

  • Tak to na co tady poukazuješ:

   FM radio: pokud vím, tak ani stock S3 radio nemá, když ji uvedli pár lidí si na to stěžovalo.

   TV out: Nebude fungovat, protože to co je v stock S3 je nějaká špecialita samsungu, a oni ji nezveřejnili.

   Že nemá podporu exFAT to nevím .)

   I přes tyto (taky záleží na telfonu) stojí za to ten CM nebo třeba Paranoid Android (ten je opravdu skvělej) mít, a to hlavně kvůli těm funkcím co nabízí a druhotně až kvůli ,,čistému“ androidu.

  • Jak píše GOODHOKO, že nemá rádio nevadí, S4 také ne, a já rádio v telefonu nikdy nepoužil, TV out je opravdu specialita Samsung based rom, nemají ani jiné značky..

   exFAT to je pravda, ale stačí kartu naformátovat.. Vše ostatní funguje!!..

  • Martin P. (neregistrovaný)

   S3 má FM radio , S4 již ne. Hádám tradiční demagogická argumentace, proč to nefunguje že to vlastně nepotřebujeme a za to může Samsung, kterému to funguje…

   Takže pár věcí které tam jsou navíc , a velký seznam který nefunguje a ani nebude.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Protože HTC One má dostatek systémových prostředků je možné „HTC Nexus One“ vytvořit také takto :…. [odkaz].

  Rozhodně Vám bude fungovat vše než v různých pochybných alternativních ROM.

  • Twin (neregistrovaný)

   S3 má v základu FM radio.. To že nějaký funkce nepoužíváte, neznamená, že nemusí fungovat..

  • Twin (neregistrovaný)

   To patřilo M.BOBOvi a GOODHOKOvi

 3. Výhoda Androidu je v otevřenosti. Můžete si tam dát co chcete, ale nebude vám fungovat půlka věcí a ztrácíte záruku.

  To se netýká jenom téhle ROM, ale i všech ostatních. Android je sice open source, ale ovladače už ne. A jak praví lidová moudrost – bez ovladačů hardware nefunguje.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To ale tomu kdo telefon chce použímvat k původnímu učelu může být ukradené. To je jako věčný vzlykání o ovladačích na linux. Ty oškliví a zlí výrobci nechtějí dát zdrojové kody na ovladače… …pak když je dají, tak se zjistí že to nejsou schopný taky napsat.

  • Ukradené mu to být nemůže, protože Androida si přeci pořídil kvůli tomu, že ty ostatní zlé systémy jsou tak strašně uzavřené.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Ano to si spousta fanoušků naivně myslí. Vy si, ale stále pořizujete hardware a platíte penězi a né nadšením pro věc.

   Lidé si pořizují nejčastěji Android, protože je nejlevnější. Kdysi to byl Symbian proti drahému WindowsMobile a PalmOS.

   Žádný levný nový( ne bazar, ne vyprodej) iOS , nebo windows Phone neexistuje, Symbian je v útlumu takže nečekaně Android.

  • a uživatelé applu si naivně myslí, že každý chce iPhone, ale nemá na něj, proto si pořídí lowend s androidem, což není pravda…

  • Nevím, co znamená levný, ale 4.500 za Lumii 620 mi nepřipadá zas tolik. Za 3 litry se rozumný smartphone vyrobit nedá.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Ten kdo si pořídí lowend z Androidem 2000,- až 5000,- rozhodně na iPhone mít opravdu nebude, pravda. Nemá často ani na zmíněné WindowsPhone, které pod 5000,- jsou jen ve výprodeji\slevě\akci a běžná cena je vyšší.

   Vzhledem k tomu, že telefony nemají výměný OS dost těžko soudit onu oblíbenost.Když chcete odolný telefon máte snad na výběr z několika z různým OS? Ne žádný obrněný iPhon neexistuje s WP co já vám také ne. Když chcete malý a výkonný smartphone máte opět výběr z několika OS? Opět ne.

   Když chce stylový kovový smart phon máte opět na výber z obou platforem? Zase ne.

   To, že někomu je sympatická nějaká platforma s tím co se vyrábí a je na výběr moc nenadělá.

 4. Rebdy42 (neregistrovaný)

  Nejak mi unika duvod proc by clovek mel koupit One za 17k a pak prijit o zaruku tim, ze do nej nahraje nightly release customku. Pokud nechci balast, koupim si nexus. Nevim jestli ta usetrena RAMka, kteriu sezere Sense, za to vse stoji.

  • Proč? Protože je to votevřenej systém. Proto si ho lidi kupujou. Aspoň to teda tvrdí :))

  • lennyd (neregistrovaný)

   Vidíte, a já si pár důvodů hned našel (např. Titanium Backup potřebuje root). Sice jsem tam nedal nightly release CM, ale poupravenou HTC romku, která má kromě feature Sense i nějaké drobnosti navíc (například. rychlé přepínače v notifikačním menu).

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Proč ? Protože chci kovový stylový smartphone s 32GB a víc úložného prostoru, který má FM radio a Infra na ovládání domácího audio\video vybavení. Na trhu jich je na výber opravdu spousta aktuálně jeden…. One

   O záruku v ČR nepřicházíte, nahráním jiné ROM. O záruku přicházíte pokud daný HW tím zásahem poškodíte. Samotná změna programového vybavení není poškození. Tam se počítá i nový BIOs a ROM u telefonů. Mimo EU to mají krapet jinak a snaží se předem odradit od toho lidi a tím se vyhnout problémům.

   Odstranit Sense u One není důvodem pro ušetření RAM, ale ergonomické problémy. UI u One je hodně upravené co se týká homescreenu a nejde upravovat jen nahradit jiným launcherem.

 5. cyan niej cisty android a uz vobec google edition

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).