Vezměte si kinedryl! Tesla pustila do německé Gigafactory dron

tesla gigafactory berlin

Tesla vypustila nové video, na kterém ukazuje výrobu uvnitř nového závodu v Berlíně. Start této výrobní linky byl několikrát odkládán, ale nyní už se zde rodí první vozy Tesla Model Y. Některé z nich už dokonce byly doručeny majitelům.

Flying Through Giga Berlin

Video ukazuje efektní průlet dronem v interiérech i exteriérech nové továrny. Natočení takových záběrů si vyžaduje zkušeného pilota i pokročilou postprodukci. Pilotování se v tomto případě ujal profesionál Ferdinand Wolf z firmy Skynamic.

Na záběrech je vidět množství již vyrobených vozů i detailní vybavení továrny v podobě robotů KUKA nebo Schuler. Je možné zahlédnout také novou lakovnu. Dle venkovních snímků je zřejmé, že některé části ještě zdaleka nejsou hotové a práce na nich pokračují. Důležité pro Teslu je ale především to, že výroba konečně běží.Elon Musk Tesla Model S prototype colorNepřehlédněte

Tesla ukázala novou lakovnu v Berlíně. Brzy nás čekají tři další barevné varianty

Gigafactory v Berlíně má zajistit dostatek vozů Tesla pro evropský trh, aby zdejší zákazníci nemuseli spoléhat jen na dovoz ze vzdálených destinací. Produkce odstartovala zhruba v půli března.

Koncept Gigafactory pro Teslu není novinkou. První dvě továrny tohoto typu provozuje v USA a třetí v Šanghaji. Berlínská Gigafactory má pořadové číslo 4 a další bude Gigafactory Texas.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku