Tesla ukázala novou lakovnu v Berlíně. Brzy nás čekají tři další barevné varianty

Elon Musk Tesla Model S prototype color

Berlínská továrna na výrobu elektromobilů Tesla má být vybavena „tou nejpokročilejší“ lakovnou, a i díky tomu se již brzy dočkáme nových barev v nabídce americké automobilky. Ačkoliv v počátcích Tesla nabízela větší množství barevných provedení, v posledních letech je u všech modelů na výběr pouze z klasické pětice barev. Kdo se chce trochu barevně odlišit, musí sáhnout po fólii, nebo zakázkovém laku.

Tesla Gigafactory Berlin Paint shop

Nyní Tesla vypustila video, které má sloužit primárně k náboru zaměstnanců do nové lakovny. I my se ale můžeme pokochat, jak takové stroje pracují v akci. Ačkoliv podobné technologie mají být brzy k dispozici v Gigafactory Texas, berlínská továrna je nabídne jako první. Produkce by podle posledních zpráv měla naplno odstartovat v půli března.tesla gigafactory berlinNepřehlédněte

Tesla se pochlubila novým snímkem berlínské továrny. Na zdech budou obří graffiti

Podle neoficiálních informací z konce loňského roku se má paleta barev rozrůst o Deep Crimson Multicoat, Abyss Blue Multicoat a Mercury Silver Metallic. Půjde tedy o karmínovou, tmavě modrou a stříbrnou. V karmínové Tesle Model S se navíc už loni proháněl i sám Musk.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku