Domů » Bleskovky » Tesla se pochlubila novým snímkem berlínské továrny. Na zdech budou obří graffiti

Tesla se pochlubila novým snímkem berlínské továrny. Na zdech budou obří graffiti

S blížícím se dokončením továrny Tesla Gigafactory v Berlíně se začíná odhalovat také finální vzhled tohoto velkolepého projektu. Na novém renderu si můžeme všimnout i umístění obřích graffiti nebo spíše mural art na stěnách továrny.

tesla gigafactory berlin
Takto bude vypadat nová továrna Tesly u Berlína

Tesla už v květnu vyzývala umělce, aby poslali svá díla na emailovou adresu GigaBerlinArt@Tesla.com. Nyní to vypadá, že některé grafiky doopravdy použije a ozdobí s nimi svou nejmodernější továrnu.

Kromě vizuální podoby továrny a použití obřích uměleckých děl se Musk zmínil také o dostupnosti pro zaměstnance. Z Berlína budou moci do nové továrny dojíždět za prací vlakem za pouhých 30 minut. Tesla má v plánu i dostavbu nádraží v bezprostřední blízkosti. Musk si neodpustil vtípek na toto téma, protože zaměstnanci továrny na výrobu automobilů budou mít do práce nejjednodušší cestu vlakem.

Tesla Unsplash Austin Ramsey
Ilustrační obrázek

Během akce Giga Fest, která včera v Berlíně v areálu nové továrny proběhla a díky které měla do prostor možnost nahlédnout i široká veřejnost, dokonce Tesla odhalila i vlastní pivo GigaBier, jehož lahev designově koresponduje se vzhledem Cybertrucku. Pokud vás zajímá, jak prostory továrny v reálu vypadají, podívejte se na přiložené video.

Tesla Berlin Gigafactory Vlog & Tour!

Berlínská továrna bude již brzy potřebovat až 12 000 zaměstnanců a Musk má oprávněné obavy o to, kde tolik lidí vezme. I proto se do Berlína snaží nalákat pracovníky z celé Evropy.

Tesla Model Y Jorgen Hendriksen Unsplash
Tesla Model Y

Produkce vozu Tesla Model Y by v Berlíně měla začít ještě do konce letošního roku. Musk počítá s výrobou 5–10 tisíc kusů týdně na konci roku 2022. Bohužel Tesla stále čeká na finální povolení vzhledem k vlivu továrny na životní prostředí v dané oblasti.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

3 komentářů

  1. A už vysázely ty slíbené stromy?

  2. Dúfam ze ju postavili na ornej pode, alebo niekde v lese kde vyrubali ,,zopár,, stromov.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).