Domů » Bleskovky » Vernee Thor E a Thor Plus: je libo smartphony s 5050 a 6050mAh baterií?

Vernee Thor E a Thor Plus: je libo smartphony s 5050 a 6050mAh baterií?

Značka Vernee v Barceloně kromě smartphonu Apollo 2 s 8 GB RAM a čipem MediaTek X30 odhalila také dva průměrně vybavené telefony, jejich největším lákadlem má být velmi vysoká výdrž.

Stánek značky Vernee na MWC 2017
Stánek značky Vernee na MWC 2017

První novinka v podobě modelu Vernee Thor E je poháněna 64bitovým quad-core procesorem MediaTek MT6737. O zobrazování se stará pětipalcový IPS HD displej a pro potřeby operačního systému Android 7.0 jsou k dispozici 2 GB RAM a 16GB interní úložiště. Na zadní straně má své místo 8Mpx fotoaparát a nevyměnitelný akumulátor, který se může pochlubit kapacitou 5020mAh. I přesto si telefon zachoval celkem přijatelnou tloušťku 8,2 mm, hmotnost však výrobce neudává.

vernee_thor_e

Kromě klasické verze bude k dispozici i varianta Thor Plus, kterou pohání nepatrně výkonnější čip MT6753. I v tomto případě padla volba na Android 7.0, hodnota operační paměti ale narostla na 3 GB, velikost interního úložiště zůstává stejná (16 GB).

Na přední straně také najdeme AMOLED displej s HD rozlišením, jeho úhlopříčka ale narostla na 5,5 palce. Vzhledem k většímu tělu narostla kapacita baterie o dalších 1000 mAh; Thor Plus se tedy pyšní 6050mAh baterií a i přesto si zachovává tloušťku 7,9 mm.

vernee_thor_plus

Oba dva telefony se pyšní kompletní podporou LTE a dvěma sloty na SIM kartu a vzhledem k vysoké kapacitě akumulátoru potěší podpora rychlého nabíjení či možnost smartphone použít také jako powerbanku. Ceny zatím ještě oznámeny nebyly, nicméně do prodeje by se měly dostat v průběhu dubna.

Vernee Apollo X: první dojmy & tak trochu skrytý Apollo 2 s Helio X30 a 8 GB RAM

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Maji podporu SD karty a a jestli ano neni to opet hybrid se SIM?

  2. Mediatek nebrat. Je to tak…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).