Domů » Články » Vernee Apollo X: první dojmy & tak trochu skrytý Apollo 2 s Helio X30 a 8 GB RAM

Vernee Apollo X: první dojmy & tak trochu skrytý Apollo 2 s Helio X30 a 8 GB RAM

Značka Vernee do Barcelony přivezla několik nových modelů, které budou po uvedení na trh lákat na slušnou hardwarovou výbavu a sympatickou cenu. My jsme si na MWC na stánku výrobce chtěli otestovat především jejich nejlépe vybavený vlajkový model Apollo 2, který je osazený 8 gigabajty RAM a pohání jej nový desetijádrový čip (2+4+4) MediaTek X30 s taktem 2,8 GHz s jádry Cortex A53 a A73 (vyráběný je 10nm technologií + GPU PowerVR 7XT s taktem 800 MHz).

Vernee Apollo 2 & Apollo X: první dojmy z MWC 2017

Vernee Apollo 2: ten s 8 GB RAM

Jenže právě kvůli použitému čipsetu jsme nemohli natáčet zapnuté zařízení, ale pouze deaktivovaný kus, což je veliká škoda, protože jsme byli zvědaví, jakého skóre by telefon byl schopný dosáhnout v benchmarku… tak snad to vyjde příště, od výrobce už máme slíbený testovací kus na recenzi.

vernee_apollo_2
Více jsme z Apollo 2 zatím dostat nemohli, telefon nebylo možné zapnout

Vernee Apollo 2 dále disponuje 128GB interní pamětí, nicméně v prodeji bude i levnější verze se 6 GB RAM a 64GB pamětí. O zobrazování se stará 5,5″ Full HD displej a chválíme také za kovové tělo. Pro focení je připraven 16Mpx fotoaparát (Sony IMX298) bez optické stabilizace obrazu; video zvládne nahrávat ve 4k rozlišení při 30 fps. Přední selfie kamerka má rozlišení 8 Mpx.

Vernee Apollo 2

Nechybí ani kompletní podpora LTE sítí, USB-C konektor a čtečka otisků prstů. Nezapomnělo se ani na podporu rychlého nabíjení a chválíme i za přítomnost nejnovějšího Androidu 7.1.

Vernee Apollo X: důstojný nástupce

Tato novinka je nástupcem původního modelu Apollo. I tento smartphone pohání 10ti jádrový procesor, avšak jde o Helio X20, kterému sekundují 4 GB RAM a 64GB interní paměť. Nechybí ani slot na microSD kartu či kompletní podpora LTE. O zobrazování se stará 5,5″ Full HD displej od Sharpu, energii dodává 3500mAh baterie. I když se původně spekulovalo o Androidu 7.0, novinka půjde na trh s verzí 7.1.

Ceny obou smartphonů zatím zveřejněny nebyly, s uvedením na trh se počítá v průběhu dubna nebo května.

xiaomi-beryko-mwc

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Máte tam chybu Vernee apollo má čip x25 ,x20 má lite verze

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).