Domů » Bleskovky » Velký slovník cizích slov pro Android a iOS: Která platforma zvítězí?

Velký slovník cizích slov pro Android a iOS: Která platforma zvítězí?

Před časem se kamarád rozhodl naprogramovat velký slovník cizích slov pro platformu iOS, který by nepotřeboval připojení k internetu. Tato aplikace vzbudila světový rozruch (obzvláště na Litoměřicku) a vydělala si na sebe v čase, který je pro nezávislé aplikace přinejmenším nezvyklý. Přesněji řečeno, něco takového se prostě nestává.

 

A teď k meritu věci. Všude možně se dočteme, že aplikace pro Android vydělávají řádově méně, a že jeho uživatelé nejsou ochotni za aplikace platit. Pořád mi to vrtalo hlavou, a říkal jsem si, jestli je to opravdu komunitou okolo iPhone, nebo je prostě slovník cizích slov něco, na co všichni čekají už od příchodu chytrých telefonů, a už ani nemohli dospat, aby to konečně přišlo. I zabýčil jsem se, utrhnul si skývu od huby, a naprogramoval verzi pro Android, abych experimentálně zjistil, kudy se budou cesty ubírat, když budu nabízet stejný produkt za stejnou cenu. Tady na SmartManii jsou si všechny platformy rovny, takže v článku najdete obě verze, a uvidíme, která platforma ukáže větší kupní sílu :-). Stále věřím, že se to Androidu může podařit. Jan Gruncl.

- -

Funkce aplikace:

 • velký slovník cizích slov obsahuje takřka 19 000 výrazů
 • k používání není třeba internet, funguje kompletně offline
 • velmi rychlé vyhledávání
 • možnost vyhledání označeného slova z jiné aplikace (přes funkci sdílení)
 • tlačítko pro hledání neznámého slova na internetu

Johny_G

3 komentářů

 1. Ike (neregistrovaný)

  Ještě najít nějakou motivaci, abych opustil ColorDict se slovníkem cizích slov, který překvapivě vrací stejné výsledky, spoustou jiných slovníků, dokonce i syntézou řeči, tudíž vám dokáže přiblížit výslovnost anglických slovíček. A který nestojí ani korunu… :) V tom bude asi ten největší oříšek.

 2. Věřím, že by měl být článek označen jako reklama…

  • A proč? O českých aplikacích píšeme často a nevidím důvod, proč by autor tohle své dílo nemohl představit :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).