Domů » Bleskovky » Velké plány Samsungu do dalších let: tohle se všechno se dá ukrýt pod displej

Velké plány Samsungu do dalších let: tohle se všechno se dá ukrýt pod displej

V dnešní době redukování rámečků okolo displejů telefonů stojí výrobci před problémem, kam s nezbytnými komponenty, jako jsou selfie kamery, čtečky otisků prstů apod.

Selfie kamera nad displejem může být již příští rok minulostí

Ač se někteří výrobci vydali cestou optické verifikace namísto čteček otisků prstů, technologický oříšek zůstal nevyřešen. Jedním z východisek může být vysouvací mechanismus kamery, jiným vykrojení displeje. Samsung se ovšem nemíní vydat ani jedním z nastíněných směrů.

Exkluzivně: testujeme nadupané Vivo Nex se čtečkou v displeji a výsuvným fotoaparátem

Ohebný telefon, čtečka otisků v displeji a další vychytávky

Technologie implementace optiky fotoaparátu do displeje je v rané fázi vývoje, takže se neočekává nasazení dříve než v roce 2020. Pokud mají ovšem výrobci v plánu opravdu bezrámečkový displej, nemá skrytí fotočipu a optiky pod displej mnoho alternativ. Přecejen, jakýkoli mechanický komponent s sebou nese nebezpečí opotřebení, a tudíž větší náchylnosti k poškození.

Uniklá fotografie z prezentace plánů Samsungu pro následující rok

Z nastíněných plánů Samsungu je zřejmé, že v roce 2019 se zaměří na technologie čtečky zabudovanou v displeji, kamerový senzor pod displejem, technologii haptické odezvy a senzorů citlivých na tlak a v neposlední řadě technologii postavené na rezonování displeje (a tedy nepotřeby speciálně určených konvenčních reproduktorů).

I takhle by mohl vypadat ohebný smartphone od Samsungu (fanouškovský koncept)
I takhle by mohl vypadat ohebný smartphone od Samsungu (fanouškovský koncept)

Konkurence rozhodně nespí…

Dalším esem v rukávu Samsungu bude smartphone s ohebnou konstrukcí. O něm se spekuluje už několik let, ale příští rok by měl konečně dostat reálnou podobu a je docela možné, že přesně takové zařízení opět dokáže otřást mobilním segmentem a způsobit v něm další revoluci.

Koncept ohebného iPhone z minulého týdne by v následujících letech mohl nabrat reálnou podobu
Koncept ohebného iPhone z minulého týdne by v následujících letech mohl nabrat reálnou podobu

Očekávání jsou obrovská a Samsung coby jeden z předních technologických lídrů má rozhodně nakročeno správným směrem. Není ale sám, do boje o ohebný smartphone se chtějí zapojit i další výrobci v čele s Huawei, Xiaomi či Applem.

Matěj Valošek

Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.
Subscribe
Upozornit na
guest
29 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments