Domů » Bleskovky » Vejde se panda na gauč? S novou funkcí Google vyhledávače snadno zjistíte odpověď

Vejde se panda na gauč? S novou funkcí Google vyhledávače snadno zjistíte odpověď

Na vývojářské konferenci Google I/O se internetový gigant zaměřoval také na rozšířenou realitu, které se stále nedaří prorazit mezi širokou veřejnost. Ačkoli prezentace této technologie vypadá na tiskových konferencích fantasticky, v praxi se nejedná o žádnou hitparádu a asi málokterý uživatel sáhne po rozšířené realitě dobrovolně. To chce Google změnit.

google ar bear

Do svého vyhledávače přímo implementuje některé prvky rozšířené reality, aby výsledek vyhledávání byl nejen co nejpřesnější, ale především co nejpřínosnější. Pakliže je váš mobilní telefon schopen zprovoznit rozšířenou realitu, můžete si naplno užít nový způsob vyhledávání některých klíčových slov. Google pro začátek sáhl po zvířatech, na kterých chce rozšířenou realitu prezentovat široké veřejnosti.

google ar app

Vejde se panda na můj gauč?

U některých zvířat nabízí Google možnost umístit je do prostoru v životní velikosti, což ocení především děti. Ty je v dnešní době čím dál tím těžší zaujmout videi, fotografiemi nebo suchými čísly, s čímž by právě rozšířená realita mohla pomoci. Před sebe můžete umístit například pandu, tygra nebo tučňáka císařského, a to včetně autentických zvuků.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Menty
Uživatel
Menty
Offline

Animovaná zvířátka? A Google neudělá tiskovou konferenci?

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

Zajímavé a časem třeba i užitečné.
Šikovná věcička je ale Google Lena,výborná aplikace, použiji sem tam, ale hodi se.
Je však zcela nepochopitelně dostupná v Google Play jen pro telefony od Google,tedy Pixely, či ji mají přímo v sobě,nebo přístroje spadající do programu Android One.
V Motorole One ji mám předinstalovanou, do XA1 jsem ji musel stáhnout z jedné stránky,ve formě ověřeného .šok souborů a šlape jak má.

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

Oprava, samozřejmě „Google Lens“

Richie
Anonym
Richie
Offline

Google Lens je dostupná i na jiných zařízení v rámci Google Assistant. Stačí jej jen vyvolat a Google Lens jsou hned jednou z možností k vybrání. Měl jsem to tak u Galaxy S7 i aktuálního Mate 20 Pro. Nutno říci, že mám ale telefon v angličtině.

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

Tak mě se jej na Xperia v češtině a českém obchodě, nalézt nepovedlo.
Stejně tak Google Camera, tu ale ofiko ne stáhnu ani na One, proč netuším kde je problém a Google tohke dělá