Domů » Bleskovky » Ve WP Store je dostupný první správce souborů pro Windows Phone 8.1

Ve WP Store je dostupný první správce souborů pro Windows Phone 8.1

Ve Windows Phone Store se objevil vůbec první správce souborů, určený je ale pochopitelně pouze pro systém Windows Phone 8.1. Jelikož mobilní Windows vývojářům neumožňují přistupovat do kompletní adresářové struktury, ale pouze do vyhrazených úložišt, je skrze tuto aplikaci možné procházet právě sdílené knihovny a složky aplikací. Kromě klasického procházení lze jednotlivé soubory přejmenovávat, přesouvat nebo kopírovat. Aplikace má celkem slušný potenciál, ale po stránce zpracování a přehlednosti zatím trochu pokulhává, tak doufejme, že na ni vývojáři ještě zapracují.

 

Windows Phone Explorer je dostupný zdarma, je ale nutné počítat s reklamním proužkem. Brzy bychom se rovněž měli dočkat aktualizace pro aplikaci OneDrive, která by měla nabídnout podobné funkce.

Odkaz na WP katalog
Cena: zdarma

Za zmínku stojí také aplikace Pocket File Manager, která ale umí přistupovat jen do multimediální knihovny a na paměťovou kartu. Kromě toho umí přistupovat na cloudová úložiště SkyDrive, Dropbox, Box, Google Drive či Copy.com. Plná verze Pocket File Manageru stojí 40 Kč a k dispozici je i trial verze pro vyzkoušení. Tento nástroj je určený nejen pro Windows Phone 8.1, ale také pro verzi 8.

Odkaz na WP katalog

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

15 komentářů

 1. Používám už dlouhou Pocket file manager, který je vynikající. Po instalaci WP 8.1 je potom skvělý. Tento file manager mu nesaha ani po kotníky.

  • robot.honza (neregistrovaný)

   Souhlasím. Pocket file manager za těch 40kč stojí. Zvládne i několik účtů k jednomu typu cloudu najednou a ne jako některé jen jeden účet ke každém cloudu, zvládá ftp přenosy do zařízení…

 2. Výborně, konečně se dají něčím vytvářet alba ve fotkách :-)

 3. Nekde se nam ztratil

 4. Super. U mýho Androidu 4.4.2 KitKat je hlavní „novinkou“ to, že tohle už na SD kartě dělat nejde :D

  • Ano, Google se od SD karet odvrací, MS přiklání. Před dvěma roky to bylo přesně naopak :D

  • jj, je to prostě jak říkám, iOS a WP jsou systémy orientované na uživatele, Android na svého stvořitele. Podle toho pak evoluce probíhá….

  • No tak tos posral, nic není orientováno na svýho stvořitele tak, jako iOs.

  • Všechny tři firmy se samozřejmě snaží zaměřovat své mobilní systémy tak, aby co nejvíce využívali další produkty dané firmy. WP se tak nejvíce soustředí na office, Google na prodej služeb a reklamy a iOS se zase soustředí na své služby.

   Je ale pravda, že iOS má nejvěrnější komunitu, která je schopná za výrobky Apple platit prostě nejvíce. A také má pravděpodobně nejvíce fanatických uctívačů, které zuby nehty za každou cenu obhajují jakýkoli (i negativní) krok firmy.

  • No právě, pohádky o tom, že firmy myslí pouze na uživatele a ne na svůj prospěch, ať tu nikdo nevypráví.

  • Tom (neregistrovaný)

   Jak rikam, z uniho je cim dal tim vice zaslepeny fanatik.

   Apple mysli na uzivatele protoze SD karty nikdy nepodporovalo? A to nemluvim o tom ze dalsich omezeni je na ios mnohem vice nez na kteremkoliv jinem systemu. Tak je Apple orientovany na uzivatele ze takrka v nicem nema na vyber?

  • Tom:nerozumím, zaslepeny fanatik čeho, WP nebo iOS? Možná Androidu, z kterého toto píši. Mam pocit, že tvůj příspěvek nemá hlavu a patu. Ad. podpora SD, to sis naběhl, nikdo nezametl s tak důležitou vlastností vyvojem tak, jako Google. Asi ani moc nevíš, o čem mluvíš…. :-\

 5. Mám dotaz na redakci – proč nedáváte k odkazu do wp store QR kod? Já vás většinou čtu na PC a takhle musím otevřít vaše stránky na telefonu a hledat článek, nebo musím hledat appku v store.

  • Z webového Storu na PC spustíte instalaci přímo do telefonu.

  • Jenže to musí být tato funkce povolena, musím být na Storu přihlášen, stejně musím i tak zadávat heslo a ještě není jistota, že se povede telefon kontaktovat. QR kód by byl vhodný.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).