Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Články » Válka o bažinu, domácí posilování a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Válka o bažinu, domácí posilování a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Po prázdninové odmlce opět přinášíme tradiční přehled vybraných aplikací a her. Jde o tituly pro platformy iOS a Android, které si lze dočasně pořídit zcela zdarma. Za běžných okolností jsou všechny aplikace placené, ale jejich distributoři je po omezenou dobu nabízejí bezplatně.

Doba dostupnosti závisí čistě na vývojářích, nikoliv na nás. Proto pokud vás nějaký titul zaujme, s jeho stažením neváhejte. Brzy totiž již volně k dispozici být nemusí. Jednou stažené aplikace navíc zůstanou ve vaší knihovně označené jako „zakoupené“ navždy. Můžete tak stahovat i aplikace, které se možná budou někdy hodit, ale aktuálně je nainstalované mít nechcete.

Android

Zenge

Zenge
Zenge
Cena: 19,99 Kč

Hra od vývojářského studia Hamster On Coke Games zaujme na první pohled svým grafickým zpracováním a uklidňujícím hudebním doprovodem. Jde o hru zařaditelnou do kategorie oddechovek, nicméně úplně nenáročné hraní nečekejte.

Vaším cílem bude z mnohoúhelníků skládat v jednotlivých levelech obrázky. Jednotlivé výjevy vám pak budou postupně prozrazovat příběh Eona. Osamělého cestovatele, který na své výpravě uvízl v bezčasí mezi světy.

Samotné skládání dílků není tak jednoduché, jako běžné puzzle. Dílky totiž jsou nepravidelné a aby do sebe zapadly, musíte s nimi různě manipulovat. Můžete je otáčet, přesouvat a překlápět, nicméně k dispozici máte také teleportování či měnění velikosti. Pokud není prostorová představivost vaší silnou stránkou, u některých levelů se možná trochu zapotíte.

Swamp Defense

Swamp Defense
Swamp Defense
Autor: EntwicklerX
Cena: 59,99 Kč

Swamp Defense je klasická tower defense hra, v níž budete místo věže bránit bažinu. Bažina je podle všeho domovem vaší rodiny, která musí odolávat nájezdům roztodivných monster z temné strany bažiny. Oproti ostatním hrám tohoto žánru místo neživých věží na mapy levelů umisťujete členy své rodiny.

K dispozici tak máte celkem pět členů, respektive věží. Každý z nich má své unikátní vlastnosti. Někdo je ideální na útoky zblízka, někdo si poradí s nepřáteli daleko na obzoru, jiný zase příšery dokáže zpomalit. Vaším hlavním úkolem tak bude správně rozvrhnout umístění jednotlivých postav tak, aby byl maximálně využit jejich potenciál.

Nepřátelských příšer je pak celkem osm druhů a přicházet budou po vlnách. Za jejich porážku získáte peníze, jež následně můžete investovat do vylepšování schopností členů vaší rodiny. A když vás omrzí hraní klasického režimu s levely, můžete vyzkoušet mód nekonečné vlny. Zde už bude vaším hlavním soupeřem čas.

Panographic Photo

Panographic Photo
Panographic Photo
Cena: 54,99 Kč

Jak již název této aplikace napovídá, jde o nástroj pro tvorbu digitálních panografií. Jde o speciální fotografickou techniku, která vznikla již ve dvacátém století. Jedná se v podstatě o panoramatické fotografie, z nichž se ale neodstraňují překrývající se hrany jednotlivých snímků. Naopak se zpravidla zvýrazňují a neuměle napojují, čímž vzniká zajímavý umělecký efekt.

Zatímco v klasické analogové fotografii byste museli složitě lepit na plátno jednotlivé snímky, s touto aplikací si zajímavou techniku můžete vyzkoušet pohodlně na vašem smartphonu. Jednoduše pořídíte panoramatickou fotografii a v aplikaci poté upravíte parametry. Jednotlivé „dlaždice“ můžete otáčet, zvětšovat, zmenšovat, přenášet do popředí, či pozadí a podobně. Nechybí samozřejmě ani nástroje pro zvýrazňování hran, úpravu pozadí a další doplňkové efekty.

Abyste nemuseli začínat úplně od začátku, můžete využít náhodného automatického sestavení jakého polotovaru panografie. Ten si následně můžete upravit dle svých potřeb. Výsledek lze exportovat v poměrně vysokém rozlišení a libovolně ho dále využívat.

 

iOS

Ship Tycoon

‎Ship Tycoon
‎Ship Tycoon
Cena: 25,00 Kč+

Ship Tycoon je simulátor námořního obchodování. Začnete jako malý dopravce s nevelkou nákladní lodí. Transportováním nákladů si postupně budete vydělávat na lepší lodě a budete tak moci převážet lukrativnější položky. Postupně budete moci kupovat i tankery na ropu či plyn, lodě k převážení aut a samozřejmě i velké zaoceánské kontejnerové lodě.

Své impérium můžete budovat v online světe s ostatními hráči, nebo v singleplayeru. V každém případě na vás bude čekat 50 unikátních typů zboží, 80 reálných přístavů a pět typů lodí. Jednotlivé operace můžete provádět manuálně i automaticky, ovšem některé automatizované procesy mohou být zpoplatněny in-app transakcí.

Aby hra nebyla při dosažení určité úrovně nudná, pracuje s proměnami cen ropy a změnami světové ekonomiky. Nikdy si tak nemůžete být úplně jistí, že zvolená strategie bude fungovat i v dlouhodobém horizontu.

Astronoidz

‎Astronoidz
‎Astronoidz
Autor: Catacala LLC
Cena: zdarma

Astronoidz je hra ideově vycházející z legendárních Space Invaders, avšak je samozřejmě značně vylepšena. Zaujme nejen moderní grafický kabátek, ale také přepracovaný koncept skládající se z neustále na sebe navazujících vln asteroidů a nepřátel. Mezi jednotlivými vlnami ale můžete dělat zastávky v obchodě. Zde lze za peníze získané destrukcí protivníků nakupovat vylepšení a dodatečné životy.

Hra tedy umožňuje postupovat nekonečnou záplavou nepřátel v podstatě neomezenou dobu. Musíte pouze být schopní bojovníci a dobře zvažovat jednotlivé nákupy. Nepřátelé se totiž samozřejmě stávají stále těžšími, a proto někdy možná bude lepší investovat do vylepšení zbraní, než do rezervních životů.

Jednou nicméně nějaké vlně určitě podlehnete a pak oceníte systém checkpointů. Po respwanu tak nemusíte začínat zcela od nuly, ale navážete na posledním kontrolním bodu.

Home Workouts and Exercises

Ať už chcete zhubnout, udržet se ve formě, nebo si prostě jen trochu „zaposilovat“, tato aplikace by vám neměla uniknout. Nabízí více než 300 unikátních cviků, které lze filtrovat například podle celkové obtížnosti. K dispozici jsou cvičení pro začátečníky i pokročilé, takže by si měl vybrat opravdu každý.

U každého cviku je navíc k dispozici video či animace zobrazující přesný postup správného provedení cviku. Potěší také názorné vyobrazení toho, jaké svaly jsou v jaké míře při daném cviku aktivovány. Snadno tak můžete posilovat pouze určité partie, nebo naopak dohlédnout na to, že nic nevynecháte.

Z doplňkových funkcí můžeme zmínit například tréninkový diář s historií cvičení, tvorbu zdravých jídelníčků, počítání kalorií a podobně. Potěší také možnost vytvořit si vlastní cvičební sekvence, které pak lze dle potřeby opakovat.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments