V Jižní Koreji si oblíbili ohebné smartphony. Galaxy Z Flip 3 je jedničkou trhu

Samsung Galaxy Z Flip 3 clanek 8

Smartphony s ohebnými displeji vídáme v rukách uživatelů čím dál častěji. Za poslední roky došlo ke zdokonalení a hlavně zlevnění technologie ohebných displejů, takže pro potenciální zájemce ubývá kompromisů. Nejvíce do vývoje investuje Samsung, který má na trhu už třetí generaci „skládaček“, z tohoto důvodu je v prodeji ohebných telefonů globální jedničkou. V domovině Samsungu se dokonce ohebný smartphone Galaxy Z Flip 3 vyšvihl na první příčku nejprodávanějších smartphonů.

Samsung vládne Jižní Koreji

Podle agentury Counterpoint Samsung vládne korejskému trhu, ve třetím kvartálu mu patřilo 85 procent, což je nejvíce v historii firmy. Svůj podíl na tom má odchod společnosti LG z mobilního byznysu, Samsung tak ve své domovině ztratil největšího konkurenta.

Korea market

Samsung v Koreji dominuje žebříčku nejprodávanějších smartphonů, v TOP 10 jich má hned devět, přičemž jediný iPhone 12 se nachází až na devátém místě. Na první příčce se s poměrně velkým náskokem vyhřívá ohebný Galaxy Z Flip 3, který následují modely Galaxy S21 5G a A32. Čtvrtá příčka pak patří druhému ohebnému smartphonu Galaxy Z Fold 3, který je zároveň nejdražším modelem v žebříčku. Dohromady Samsung na domácím trhu prodal ve třetím kvartálu více než milion ohebných modelů.

phones

Není divu, že Samsung vkládá do vývoje ohebných zařízení nemalé prostředky a při polovodičové krizi upřednostňuje jejich vývoj na úkor jiných zařízení. Minimálně na domácím trhu je patrné, že se mu to vyplácí.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku