Domů » Bleskovky » V jezeře utopila iPhone. Po dvou měsících jej funkční získala nazpět

V jezeře utopila iPhone. Po dvou měsících jej funkční získala nazpět

Znáte ten pocit, když se po dlouhé době shledáte s předmětem, který jste považovali za nenávratně ztracený? Své o to ví také rodina z americké Montany. Manželé Lisa a Jake Troyerovi vzali minulé léto svou šestiletou dceru Sophii na výlet do Disney Worldu, po jehož návštěvě dívka dlouho toužila. Dovolenou jim však znepříjemnila ztráta zbrusu nového iPhonu 11, který Lise patrně vypadl z batohu do tamního jezera s názvem Seven Seas Lagoon.

Troyers iPhone 11 Disney Lagoon
iPhone 11 se funkční vrátil spokojené majitelce (zdroj: macrumors.com)

Výše popsaný incident se udál v poslední den dovolené během čekání na trajekt, který odváží návštěvníky ze zábavního parku. Kvůli nedostatku času nebylo možné situaci řešit, takže Lise nezbylo než se smířit se ztrátou telefonu, v němž se mimo jiné nacházelo mnoho fotografií z výletu.

Disneyho potápěči

Před odjezdem však poskytla kontaktní informace jednomu ze zaměstnanců, který jí vysvětloval, že park zaměstnává tým potápěčů, kteří mají na starost pravidelný výlov předmětů z laguny. Pracovníci Disney Worldu se je následně snaží vrátit majitelům. Tomuto tvrzení však Lisa nepřikládala velkou váhu a nedlouho poté si koupila nový iPhone.

iPhone 11 disney
Takhle vypadal utopený iPhone po navrácení majitelce (zdroj: macrumors.com)

Návrat ztraceného iPhonu

O dva měsíce později Lisu kontaktoval její tchán s informací, že lidé ze společnosti Disney našli její telefon, navíc v plně funkčním stavu, přestože strávil dlouho dobu pod vodou. Lisa díky tomu mohla obnovit všechny zdánlivě ztracené fotografie.

iPhone 11: barevný divoch se super funkcemi 📱 (recenze CZ)

Tip: Podívejte se na nový videoklip Lady Gaga: v hlavní roli iPhone 11 Pro

Jezero Seven Seas Lagoon je hluboké přibližně 4,3 metry, lze však předpokládat, že tak nízko se telefon pravděpodobně nedostal. Otázkou také zůstává, po jaké době jej potápěči skutečně vylovili, teoreticky tak mohl strávit pod vodou pouhé jednotky dnů. To však nic nemění na tom, že se zařízení ve funkčním stavu vrátilo do rukou šťastné majitelky.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

3 komentářů

  1. Gratuluji. 😂

  2. Já se připojím ke gratulaci Applu, že jim uživatelka iPhonu udělala skvělou reklamu tohoto ještě skvělejšího přístroje!

  3. Marek Studnicka

    Fajn,tak se utopil telefon a no a?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).