Domů » Bleskovky » Podívejte se na nový videoklip Lady Gaga: v hlavní roli iPhone 11 Pro

Podívejte se na nový videoklip Lady Gaga: v hlavní roli iPhone 11 Pro

To, že smartphony od Applu nahrávají nejlepší videa ze všech současných telefonů, je fakt a ostatní výrobci se jej snaží dohnat i v této kategorii. Kvalitu záznamů potvrzují sami uživatelé i žebříček DxOMark. Nedávno se rozhodla schopností fotoaparátu využít i Lady Gaga, která na iPhone 11 Pro nechala natočit celý svůj nový klip jménem „Stupid Love“. Ten vypadá opravdu skvěle.

Kvalitní senzor a spousta vylepšení k tomu

Není jisté, zda byl nápad natočit klip na iPhone z hlavy Lady Gaga nebo se jedná o spolupráci přímo se značkou Apple. Ten má totiž s propagací svých telefonů dostatek zkušeností. Například minulý rok vydala klip z iPhonu také Selena Gomez a zkraje letošního roku byl do oběhu vypuštěn krátký film natočený na jablečný telefon. Počin Lady Gaga se zatím těší velké oblibě. Během prvních 8 hodin po premiéře má zhruba 2,5 milionu shlédnutí a Apple si pro své modely zajistil dobré promo.

iphone 11 pro recenze 07
Natáčení videa je na iPhone 11 Pro jednoznačně jedno z nejlepších mezi smartphony. Potvrzuje to i klip Lady Gaga

Tip: Recenze iPhone 11 Pro: navenek nudný, uvnitř skvělý

Pokud jste se dívali na video výše, určitě jste si všimli, že kvalita videa je vynikající. Nenechte se však zmást marketingovým trikem producentů. K dosažení takových výsledků bylo zcela jistě zapotřebí velké množství dodatečného příslušenství, které posunulo již tak vynikající výsledky iPhonu na mnohem vyšší úroveň. Jedná se zejména o gimbaly, objektivy, drony a v neposlední řadě také softwarová postprodukce. Skvělé video na toto téma vytvořil Youtuber MKBHD

Jak je zmíněno ve videu, senzory iPhonu jsou schopny podat velmi kvalitní fotografie a video, ale bez pomoci příslušenství by se výsledky zdaleka nevyrovnaly profesionálním kamerám. Apple a ostatní výrobci si jsou tohoto faktu vědomi a v reklamních spotech uvádějí, že bylo použito dodatečné vybavení a software.

I tak se ale dnešní smartphony dostaly na vysokou úroveň a zatím to vypadá, že se letos dočkáme dalšího posunu. Samsung zcela jistě bude chtít prezentovat schopnosti 8k videa řady Galaxy S20 podobným způsobem, jako Apple.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
alfred
Anonym
alfred

Řekne mi někdo, co je na tom klipu tak skvělého? Myslíš, že tohle by s přehledem natočili i na Huawei / Samsung, cokoliv. Navíc je většina klipu točená ve studiu a x-krát prohnaná postprodukcí.

remi
Uživatel
remi

V tom, že točí nejlépe ze značek tebou zmíněných?

Thor Steinar
Uživatel
Thor Steinar

Lady Gaga, hm, radeji bez komentare.