Domů » Bleskovky » Nový film natočený na iPhone 11 Pro vám vyrazí dech. Apple na něj najal špičky z oboru

Nový film natočený na iPhone 11 Pro vám vyrazí dech. Apple na něj najal špičky z oboru

Apple vydal krátký film s názvem Daughter (Dcera), který byl celý natočen pomocí iPhonu 11 Pro. Vznikl jako oslava příchodu Čínského nového roku.

iphone 11 pro recenze 02 1

Osmiminutový snímek pojednává o vztahu matky, která se živí jako taxikářka, a její dcery, kterou vozí s sebou. Podle Applu příběh nabízí dojemné momenty i vykoupení. Na filmu spolupracoval hvězdný tým – natočil jej Theodore Melfi, režisér filmu Skrytá čísla, který byl před třemi lety nominován na tři Oscary, v hlavní roli se představila prominentní čínská herečka Čou Sün a „kamery“ se ujal Lawrence Sher, jenž pracoval na loňském psychothrilleru Joker, horkém favoritovi letošních Oscarů.

Film Daughter (Dcera)

Shot on iPhone 11 Pro — Chinese New Year — Daughter

 

Není to poprvé, co Apple slaví Čínský nový rok krátkým filmem se „silným“ příběhem – činí tak již několik let v rámci série s názvem Shot on iPhone.

Cupertinský technologický gigant letos slaví Čínský nový rok i jinak, a to řadou speciálních akcí Today at Apple s názvem Modern Traditions, které již nyní probíhají v Číně, Hongkongu, Singapuru a na Tchaj-wanu (potrvají až do 8. února). Apple na ně láká těmito slovy: „Vdechněte nový život místním tradicím prostřednictvím např. fotografie při zábavných osobních sezeních pro celou rodinu“.

Záběry z natáčení

Shot on iPhone 11 Pro — Chinese New Year — Making of ‘Daughter’ with Director Theodore Melfi

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments