Domů » Bleskovky » V Barceloně nebude chybět ani Seat. Chystá překvapivé novinky

V Barceloně nebude chybět ani Seat. Chystá překvapivé novinky

Mobilní kongres v Barceloně je zaměřený především na mobilní technologie, což ovšem neznamená, že by se jednalo uzavřenou společnost. Kongresu se pravidelně účastní také výrobci automobilů jako například španělský Seat. Ten si pro letošní ročník chystá další dílek do své skládačky městské mikromobility. Ten přijde po předchozím počinu – elektrické koloběžce SEAT eXS powered by Segway.

„Mobilita se mění a s tím se mění i naše role výrobce a poskytovatele mobility. Musíme být schopni řídit a nabízet nové platformy pro mobilitu, které budou hrát klíčovou roli ve velkoměstech budoucnosti. Seat se intenzivně podílí na několika projektech tohoto druhu a MWC je ideálním místem pro jejich prezentaci světu“, říká Luca de Meo, prezident společnosti Seat.

5G síť připojení rychlost

Seat má s městskou mobilitou velké plány

Mezi chystané novinky patří například autonomní vozidlo napojené na sítě 5. generace, na jehož vývoji se společně se Seatem podílelo také O2, služba „bus on demand“, která má za úkol zlepšit efektivitu městské hromadné dopravy nebo projekt sdílení jízd, který trápí nejednu velkou automobilku. Kromě toho dorazí na MWC nezávislé týmy XMOBA a Metropolis:Lab, které vyvíjí chytrá řešení pro zlepšování městské mobility.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).