Domů » Bleskovky » Užitečné aplikace od Qualcommu: Inteligentní zamykací obrazovka a Battery Guru

Užitečné aplikace od Qualcommu: Inteligentní zamykací obrazovka a Battery Guru

Qualcomm je společnost, která se věnuje především výrobě čipů do mobilních zařízení, ale čas od času zabrousí i do tvorby softwaru. Dříve například vytvořila emailového klienta Eudora pro Windows, OS X a Linux, nyní má v Google Play Store dvě aplikace – Snapdragon BatteryGuru pro optimalizaci výdrže vaší baterie a nově také betaverzi inteligentní náhrady vestavěné zamykací obrazovky Snapdragon Glance.

   

Snapdragon BatteryGuru

Snapdragon BatteryGuru je inteligentní utilita, která na pozadí sleduje chování uživatele při ovládání chytrého telefonu, které následně analyzuje a podle získaných dat optimalizuje funkce systému tak, aby se prodloužila výdrž baterie zařízení.

   

Rovněž doporučuje nejvhodnější čas k jeho dobití. Možnosti nastavení této aplikace jsou minimální, vše obstará inteligentní automatika. Podmínkou pro instalaci této aplikace je zařízení s operačním systémem Android, poháněné procesorem Qualcomm Snapdragon.

Odkaz na Google Play 

Snapdragon Glance (beta verze) 

Druhá utilita je čerstvou novinkou v Play Store, využívá aplikace BatteryGuru ke sledování vašich návyků, tentokráte však k inteligentnímu doporučování vámi nejčastěji používaných funkcí a kontaktů. Jedná se o alternativu k zamykací obrazovce, která zobrazuje nejen vámi naposledy použité aplikace nebo kontakty, ale rovněž nadcházející upomínky, nepřečtené emaily, zprávy nebo například informace o počasí.

  

Nejste však vázáni pouze na doporučená data samotné aplikace, spoustu věcí si můžete nastavit podle sebe. Ze zamykací obrazovky Glance Beta se dostanete na domovskou obrazovku stisknutím klávesy home nebo zpět. Podmínkou pro instalaci Glance Beta je nainstalovaná aplikace BatteryGuru na telefonu s Androidem minimálně ve verzi 4.3, poháněném procesorem Qualcomm Snapdragon.

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tak to jdu otestovat na Note 3 :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).