Domů » Bleskovky » Už žádný zajíc v pytli: vyzkoušejte si hry z Google Play ještě před koupí

Už žádný zajíc v pytli: vyzkoušejte si hry z Google Play ještě před koupí

Koupit něco před předchozím vyzkoušením či bez zkušenosti s daným produktem nebo službou chce odvahu a také pořádnou dávku štěstí. V případě mobilních aplikací jde sice o nepříliš nákladné položky, nicméně v případě mobilních her se ceny některých titulů mohou vyšplhat až do řádu stokorun, což jistě nikdo nechce jen tak vyhodit oknem. I z toho důvodu spouští Google v rámci Obchodu Play funkci Instant, která vám umožní si hru před zakoupením vyzkoušet.

Jak si budete danou hru moci vyzkoušet, je plně v kompetenci vývojáře. Může se tak jednat o první úroveň z vybrané hry, tutorial nebo malou minihru, což by vám mělo pomoci v rozhodnutí, zda za daný titul chcete utratit své peníze. Google u her aplikuje jiný způsob zkušebního období než u klasických aplikací především z toho důvodu, že některé herní tituly mají velikost v řádech gigabytů.

Aktuálně je nová funkce v beta verzi a využít ji můžete u titulů Clash Royale, Words With Friends 2, Mighty Battles nebo Final Fantasy XV: A New Empire. Pro hry, u kterých tuto funkci můžete využít, vytvořil Google speciální sekci v Obchodu Play, nicméně titulů je skutečně pouze hrstka. Google ovšem slibuje více her později během letošního roku.

Titulů k vyzkoušení je zatím poskrovnu

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Pokaždé, když někdo napíše stupidní plevelné slovo „dané“ zemře koťátko. Když to ale někdo napíše třikrát v jednom krátkém textu, otevírá se mi kudla v kapse.

  2. kdyby 95% toho hnoje vyhazeli tak by se nic nestalo, ale to uz by rovnou uhroviti pubescenti mohli mit neco funkcniho s w10M

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).