Domů » Bleskovky » Úspěšný Xiaomi chce opět znásobit prodeje a chystá se vstoupit na 10 nových trhů

Úspěšný Xiaomi chce opět znásobit prodeje a chystá se vstoupit na 10 nových trhů

Aktuálně sedmý hráč v počtu prodaných smartphonů, čínská společnost Xiaomi, existuje teprve čtyři roky a za tu dobu stihla v tomto žebříčku dostihnout japonské Sony. A má nakročeno výše, generální ředitel Xiaomi, Lei Jun, na tiskové konferenci v Pekingu oznámil, že výrobce chytrých telefonů, televizorů a routerů chystá expanzi do dalších deseti zemí.

 

Xiaomi prozatím slaví úspěchy na domácím čínském trhu, stejně tak v Hong Kongu, na Tchajwanu a v Singapuru. Dalšími zeměmi mají být v první vlně Indie, Brazílie a Rusko, v druhé vlně pak Malajsie, Indonésie, Thajsko, Vietnam, Turecko, Mexiko a Filipíny. Střední a západní Evropa tak zjevně prozatím v hledáčku společnosti nejsou. Cílem společnosti je prodat v roce 2015 celkem 100 milionů telefonů a zpětinásobit tak tržby. Bojovat má hlavně cenou svých zařízení, což se jí prozatím daří především díky přímému prodeji.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Ondřej Gardavský

    Bojovat má hlavně cenou svých zařízení, což se jí prozatím především díky přímému prodeji… autor chtěl nejspíše napsat „daří“. S tím přímým prodejem to ale zrovna v domovské ČLR platí jen tak napůl. Kvůli zvolenému prodejnímu modelu, který je de facto klikací soutěží (omezený počet kusů na každé kolo objednávek), se k produktům Xiaomi za onu nízkou cenu v přímém prodeji dostane jen malé procento koncových zákazníků. Většinu vždy skoupí překupníci (kteří na to mají nastaveného klikacího bota), kteří to pak prodávají s přirážkou dál. Do opravdu volného prodeje, na který je zvyklá většina českých uživatelů, se produkty Xiaomi dostávají až tak půl roku po uvedení…

  2. Martin P. (neregistrovaný)

    Už jsem to psal jinde. Oficiálně jdou do zemích kde nebudou mít problémy ohledně patentů licencí a chválení\certifikací. Taky tam nebude vadit absence LTE.

    V ohlášených zemích nebude absence Google aplikací, vadit stejně tam mají „naháku“ nějaké patenty.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).