USB-C nabíječka pro příští iPhone? Máme fotografie

Japonský web Macotakara zveřejnil vskutku zajímavé fotografie nabíjecího adaptéru. Mělo by jít o model, který Apple začne přibalovat k novým iPhonům a iPadům. A již na první pohled si lze všimnout, že je vybaven USB-C konektorem.

USB-C na nabíječce zřejmě neznamená, že by Apple opouštěl konektor Lightning. I to se možná stane, některé zprávy naznačují, že iPhony v roce 2019 už proprietární konektor mít nebudou. Tento adaptér má být nicméně určen již pro letošní modely a USB-C tak je spíše logickou evolucí.

Apple totiž doposud na nabíječce používal klasický USB-A konektor, což mělo za následek, že jste si ani nemohli připojit iPhone k Macbooku Pro bez toho, abyste si pořizovali speciální redukci. Nová nabíječka navíc má být 18W, což znamená podporu rychlého nabíjení. Tuto technologii sice podporují už současné iPhony, avšak v balení k nim najdete pouze 5W adaptér. A ten na rychlonabíjení nestačí.

Podvrh, nebo realita?

Samozřejmě se už objevily spekulace, jestli jsou snímky pravé, resp. jestli zachycují Apple zařízení. Kritici poukazovali zejména na to, že značení na spodní straně je trochu jiné, než je u Applu běžné. Nabíječka má také poněkud odlišný tvar, než dříve uniklé údajné nákresy připravovaného adaptéru.

Dříve zveřejněný nákres ukazuje o něco kompaktnější provedení

Ačkoliv je bezpochyby možné, že jde pouze o jakousi čínskou kopii vytvořenou na základě nákresu, rozhodně bychom nevylučovali ani autenticitu. Na snímcích je totiž jasně vidět nápis „Engineering sample“, tedy vlastně „prototyp“. To by perfektně vysvětlovalo nejen jiné nápisy, ale i trochu odlišný tvar. Testovací modely se totiž zpravidla s produkčními verzemi zcela neshodují.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel