Domů » Bleskovky » Unikátní nástroj od Googlu pro převod hlasu na text by mohly dostat i starší Pixely

Unikátní nástroj od Googlu pro převod hlasu na text by mohly dostat i starší Pixely

Nový Google Pixel 4 disponuje unikátní nahrávací aplikací, která dokáže zvukovou nahrávku převést do textové podoby. Nepotřebuje k tomu internetové připojení, vše se odehrává offline přímo v samotném telefonu. Časem by se skrze budoucí update měla aplikace dostat na starší modely Pixel. Datum zatím není znám, a tak si majitelé budou muset chvíli počkat.

scr
Google na Redditu oficiálně potvrdil, že aplikaci v budoucnu nabídne i pro starší Pixely (odkaz)

Google novinku prezentuje ve videu, kde demonstruje nejednu vlastnost aplikace. Stačí si třeba během přednášky spustit nahrávání a zvuková stopa se vám automaticky popíše. V jednotlivých částech budete vědět, kde se mluví, hraje hudba nebo dokonce tleská. Nechybí ani možnost vyhledat si konkrétní část, čímž se stává uživatelsky přívětivá.

Otázka je, jak tuto funkci majitelé Google Pixel využijí ve svůj prospěch a zdali najde své uplatnění třeba při poradách nebo přednáškách ve škole.

Martin Šlat

Milovník technologií, seriálů a fantasy literatury. Tak trochu bloger a amatérský fotograf. iOvce, která nepotřebuje mít nejnovější produkty od Applu a nehaní ostatní platformy, protože ví, že svět nejsou jen nakousnutá jablka – proto využívejte své technologie v míru.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Brawl
Anonym
Brawl
Offline

Převod hlasu na text je super. Při psaní delších mailů toto využívám na iOS a nemohu si to vynachválit, protože Applovský převod na text je snad z 95% úspěšný. Jak je na tom aktuálně Google? Používá někdo?

αΩ
Anonym
αΩ
Offline

…kéž by to jelo i offline…

Dávid
Anonym
Dávid
Offline

Přesně tak, Apple to má již léta včetně češtiny. Tady Google asi objevil kolo.

zipiik
Uživatel
zipiik
Offline

Jakt dokáže SW od Applu převést nahrávku na text? Proč to tedy nedává do svých zařízení? Diktování místo psaní na klávesnici Google zvládá už léta.

lukass71
Uživatel
lukass71
Online

Tak google je v tomhle proste lepsi, viz Assistant vs Siri. Tady je proste jasne videt, ze ty data sesbirany od vsech uzivatelu k necemu vedou, samozrejme za cenu soukromi.

αΩ
Anonym
αΩ
Offline

Teď ještê zmáknout offline češtinu milý Google (..2030+? ;) a můžeme slavit i my :)