Cena:

Unikají kompletní specifikace Xiaomi Mi6 a Mi6 Plus: je libo Snapdragon 835?

Xiaomi Mi6 a jeho zvětšená varianta Pro jsou v poslední době poměrně často skloňované modely. A není se čemu divit – na čínských sociálních sítích se neustále objevují nové rendery či náznaky hardwarových parametrů. Nejnovější data ale odhalují kompletní hardwarové parametry, podle kterých to vypadá, že se opravdu máme na co těšit.

Obě novinky bude pohánět výkonný čip Snapdragon 835 od Qualcommu. Plusová verze nabídne 5,7″ Full HD displej a 6 GB RAM, klasická varianta bude disponovat 5,15″ Full HD panelem a 4 GB RAM. V případě operačního systému padla tradičně volba na Android 7.0 obohacený o nadstavbu MIUI 8. V případě Xiaomi Mi6 je sice na screenshotu uveden Android 6.0, ale do prodeje telefon půjde s Nougatem.

xiaomi_mi6
Jedna z možných podob Xiaomi Mi6

Chybět nebude ani kompletní podpora evropských LTE sítí či 8Mpx selfie kamerka. V případě klasického modelu Mi6 bude mít hlavní fotoaparát rozlišení 19 megapixelů (Sony IMX400), u Xiaomi Mi6 Plus má být přítomen 12Mpx snímač (Sony IMX362) – některé spekulace rovněž hovořily o přítomnosti duální optiky, která by mohla být výsadou „pluska“. Kapacita interní paměti má být 32/64 nebo 128 GB a nezapomnělo se ani na hybridní slot na druhou SIM kartu či paměťovou kartu microSD.

Xiaomi Mi6 Plus nabídne 4500mAh baterii, klasická verze bude vybavena 3200mAh akumulátorem a vzhledem k použitému čipsetu nebude chybět ani podpora technologie Quick Charge pro rychlé dobíjení. Chybět samozřejmě nebude ani čtečka otisků prstů. Termín oficiálního představení zatím neznáme, ale s největší pravděpodobností bychom se měli dočkat během několika nadcházejících týdnů.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.