TOPlist

Umělá inteligence táhne. Microsoft Bing díky ní překonal historický milník

  • Nový Bing poháněný umělou inteligencí používá 100 milionů uživatelů denně
  • Microsoft očekává další růst

Už je to měsíc od chvíle, kdy Microsoft vpustil do svého webového vyhledávače Bing umělou inteligenci. Nový Bing postavený na technologii ChatGPT způsobil malou vyhledávací revoluci, a i když není zdaleka bezchybný, jeho služeb využívá čím dál víc lidí. Popularita Bingu je nyní nejvyšší za celou jeho 13letou existenci.

Bing 2

Microsoft se tento týden na svém blogu pochlubil, že jeho vyhledávač denně využívá 100 milionů aktivních uživatelů, zhruba jedna třetina z nich používá nový Bing denně. Oproti Googlu se stále jedná o poměrně nicotné číslo, nicméně je to důležitý odrazový můstek, na němž mohou redmondští stavět. V současnosti totiž mají technologický náskok – Google sice rovněž představil svého vlastního konverzačního chatbota, ten ale zatím na rozdíl od nového Bingu není určen široké veřejnosti.

Microsoft eviduje nejen nárůst počtu nových uživatelů, ale také zvýšené množství samotných vyhledávání. S každým dalším vyhledáváním také roste kvalita výsledků – podle Microsoftu zaznamenala umělá inteligence v Bingu několik významných skoků aktuálně je na tom výrazně lépe než za začátku.AI umela inteligence humanoid midjourney 3Nepřehlédněte

Revoluční ChatGPT ví skoro všechno! Umí česky, pomůže s vařením i domácím úkolem

Za měsíc fungování nový Bing odbavil více než 45 milionů dotazů, průměrně tři v každé jednotlivé konverzaci. Mobilní aplikace Bing zaznamenala šestinásobný nárůst denních uživatelů, spoustu jich také nalákala nová verze prohlížeče Edge, který má nový Bing integrovaný v postranním panelu. Zatím se jedná pouze o beta verzi, s příchodem ostré verze Microsoft očekává další nárůst uživatelů.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku