TOPlist

Google Bard jde proti ChatGPT: konverzační AI chatbot zjednoduší vyhledávání na internetu

google unsplash
  • Google Bard za vás přečte internet a dá vám srozumitelné odpovědi na vaše otázky
  • Veřejná verze dorazí v horizontu několika příštích týdnů

Společnost Google v noci na dnešek představila vlastního konverzačního AI chatbota jménem Bard. Tato odpověď na službu ChatGPT by měla proměnit vyhledávání na internetu.

Nová služba je postaven na stávající platformě LaMDA (Google Language Model for Dialogue Applications), kterou Google vyvíjel v posledních dvou letech. Chatbot čerpá informace z webu a podle šéfa Googlu Sundara Pichaie je schopný srozumitelnou formou poskytovat aktuální a vysoce kvalitní odpovědi i na velmi složité otázky.

Oproti ChatGPT nebude Bard zpočátku otevřený – Google jej zpřístupní úzké skupině testerů a podle toho, jak uspokojivé budou jeho odpovědi, jej bude zpřístupňovat širší skupině uživatelů. Podle snímku obrazovky na blogu Googlu by mělo být možné každou z odpovědí ohodnotit palcem dolů či nahoru, což je pravděpodobně zvažovaná forma poskytování zpětné vazby na relevantnost odpovědi.

bard

První veřejná verze chatbota Bard pro širokou veřejnost by měla být vypuštěna v následujících týdnech. Má se jednat o jednodušší implementaci založenou na odlehčené verzi LaMDA, která bude méně náročná na hardware.

Google nebude v nasazování AI chatbotů do vyhledávání jedinou firmou, zřejmě už dnes večer představí svoje řešení i Microsoft. Ten včera večer narychlo rozeslal pozvánky na tiskovou konferenci, která se uskuteční dnes v 19:00 našeho času. Proslýchá se, že bychom se mohli dočkat integrace ChatGPT do vyhledávače Bing.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku