Domů » Bleskovky » Umělá inteligence od Google pozná, zda vám někdo za zády kouká na displej

Umělá inteligence od Google pozná, zda vám někdo za zády kouká na displej

Při jízdě hromadnou dopravou se o vás může kdekdo dozvědět spoustu věcí, aniž byste si to přáli. Stačí, aby stál ve vhodném úhlu, odkud je vidět na displej vašeho smartphonu. S tímto aspektem chce bojovat Google, respektive dva jeho výzkumníci Hee Jung Ryu a Florian Schroff, kteří světu ukázali první náhled na vlastní technologii e-screen protector.

Electronic Screen Protector

Princip je založen na rozpoznávání obličejů čelním fotoaparátem, přičemž umělá inteligence vyhodnocuje, zda má některá z osob za vámi zájem vstoupit do vašeho soukromí. Pokud vyhodnotí, že ano, dění na obrazovce překryje upozornění. Proces detekce obličeje má být velmi rychlý, údajně k němu dojde za 2 milisekundy, a to i v nepříznivých světelných podmínkách.

O technologii e-screen protector bychom se měli dozvědět více v příštím týdnu, kdy ji výzkumníci budou detailněji představovat na konferenci Neural Information Processing Systems v Long Beach v Kalifornii. Nás zajímá především její dopad na vybíjení baterie, přeci jen neustále spuštěná přední kamerka se rozhodně o nemalý díl energie přihlásí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Úplně nejhorší ale je, když se vám někdo za zády směje do očí…

  2. Dobrý pokus jak vám vysvětlit, že potřebujete být Googlem nonstop sledování a nevypínat šmírovací kameru ????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).