Ubisoft terčem hackerů. Jsou uživatelé v ohrožení?

stillness inmotion hacker bezpecnost unsplash

S hackerskými útoky se v poslední době doslova roztrhl pytel. Zatímco skupina Anonymous vyhlásila válku Ruské federaci a snaží se pomoct napadené Ukrajině, hackeři co si říkají Lapsus$ se naopak zaměřili na velké západní společnosti, kterým působí nemalé škody. Začátkem měsíce se do jejich hledáčku dostala Nvidia a o pár dní později způsobili újmu korejskému Samsungu, kterému dokonce odcizili stovky gigabajtů dat.

Z útoku na Ubisoft odešli hackeři s prázdnou

Nyní Lapsus$ opět udeřili, tentokrát na francouzského videoherního giganta Ubisoft. V prohlášení společnost informovala o bezpečnostním incidentu z minulého týdne, který dočasně narušil chod některých her, systémů a služeb. Ubisoft zároveň dodal, že v tuto chvíli nemá žádné indicie, které by naznačovaly odcizení osobních údajů hráčů. Závěrem Francouzi doplnili, že všechny služby jsou nyní v režimu běžného provozu. Přesto pro jistotu nařídili všem svým zaměstnancům změnu hesel.

telegram lapsus ubisoft
Lapsus$ se na své telegramové skupině nepřímo přihlásili k útoku na Ubisoft

Ačkoli se k útoku nikdo přímo nepřihlásil, z telegramové skupiny hackerů Lapsus$ vyplývá, že za útokem stojí právě oni. Pod zprávu informující o proběhlém útoku na Ubisoft totiž umístili škodolibě se usmívající emoji, které mluví samo za sebe.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku