Uber se pouští i do lodní přepravy, své služby nabídne v Istanbulu

Ačkoliv se o Uberu v poslední době mluví především v souvislosti s nepokoji v Paříži, kde proti němu probíhají protesty, jeho řidiči jsou napadáni a auta ničena, společnost ukazuje, že se nenechá zastrašit a spouští svou další službu.

 

Tou je UberBoat, jež bude v Instanbulu přepravovat cestující z jednoho břehu Bosporského průlivu na druhý. Ikonka s nabídkou přepravy se zájemcům zobrazí ve chvíli, kdy se přiblíží k pobřeží. Po objednání lodi ještě obdrží potvrzovací telefonát od kapitána lodi, a poté se již mohou nechat přepravit na druhou stranu pevniny.

 
Bosporský průliv 

Ceny se pohybují od 50 tureckých lir, tedy od zhruba 450 Kč do 160 lir, resp. 1450 Kč v závislosti na vzdálenosti a času. Každá loď však může přepravovat 6 až 8 lidí, cena na osobu se tak stává příznivější. Cesta trajektem, jež jezdí na trase několikrát denně, stojí zhruba 20 Kč, UberBoat tedy přijde vhod především lidem, kteří spěchají, nebo chtějí při přepravě větší komfort.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *