Domů » Bleskovky » Twitter testuje delší zprávy. Nyní se do limitu vejde opravdu každý

Twitter testuje delší zprávy. Nyní se do limitu vejde opravdu každý

Bylo vám dosavadních 140 znaků pro napsání tweetu málo? Společnost Twitter v současné době testuje malou novinku – rozšíří maximální počet znaků na dvojnásobek.

O novince se firma rozhodla informovat prostřednictvím svého blogu. Za změnou pak údajně stojí změna v chování uživatele – pokud se totiž se svou zprávou nedokáže vlézt do limitu 140 znaků, pak zprávu vůbec nepublikuje. Právě takovým uživatelům chce Twitter vyhovět a poskytnout tak možnost psaní zpráv do maximální délky 280 znaků. Podle Twitteru se tento problém projevuje především v anglicky mluvících zemích.

Změna bude nejdříve testována na menší skupině uživatelů, s postupem času by se však měla rozšířit i mezi širokou veřejnost.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

3 komentářů

  1. Kvůli těm debilním 140znakům je Twitter plný jen hloupých citoslovců, zvolání nebo maximálně linků na články bez jakékoli hlubší myšlenky nebo komentáře, protože se to tam prostě nevejde.

  2. Kouzlo Twitteru bylo v jeho krátkých přízpěvcích, ty dlouhé nikdo číst nebude.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).