Twitter si došlápl na Anonymous, začal jim mazat účty

člověk s maskou Guye Fawkse

Hackerská skupina Anonymous na sebe v poslední době strhla velkou pozornost svým vyhlášením války Ruské federaci. Společně s tím zahájili hackeři celou řadu operací s cílem poškodit Kreml na citlivých místech. Mezi její kousky patří například krádež dat z německé pobočky Rosněfťu, odcizení tajných zpráv z cenzurního úřadu Roskomnadzor či šíření (pro Rusko nelichotivé) zprávy o válce na Ukrajině skrze ruskou sociální síť VKontaktě.

Ne všem se ale tato jejich činnost zamlouvá. Anonymous se například stali trnem v oku sociální síti Twitter, která začala mazat účty známých členů této skupiny, přičemž aktuálně jsou „v nemilosti“ dva její členové. „Náš bratr a člen Anonymous byl Twitterem zablokován. Twitter začíná cenzurovat účty Anonymous, přičemž nechává v provozu účty osob, které jsou zodpovědné za zmařené životy, včetně těch nevinných dětí, které byly barbarsky zmasakrovány Putinovým vražedným strojem,“ uvedli hackeři na svém účtu Anonymous TV.

Ačkoli si především v začátku svého boje proti Putinově režimu získali Anonymous řadu příznivců, nevyhnuli se ani kontroverzi, když začali vyhrožovat také velkým společnostem převážně ze západních zemí, které se rozhodly i nadále působit na ruském trhu.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku