Anonymous opět udeřili. Rosněfťu odcizili 20 TB dat

Anonymous

Hackerská skupina Anonymous, která před nedávnem vyhlásila Rusku kybernetickou válku, opět udeřila. Jejím cílem se tentokrát nestaly ruské sdělovací prostředky, ale největší ruská společnost zabývající se těžbou a zpracováním ropy i zemního plynu Rosněfť, konkrétně její německá pobočka.

„Podařilo se získat přístup k serverům společnosti Rosněfť Germany a získat velké množství dat. Během tohoto procesu došlo k průniku velmi hluboko do systémů společnosti. Ve skutečnosti tak hluboko, že byly získány zálohy notebooků zaměstnanců a vedoucích pracovníků,“ nechali se slyšet hackeři z hnutí Anonymous.

Rosneft sidlo
Sídlo společnosti Rosněfť v Moskvě

Lokální média uvedla, že se Rosněfť obrátil na místní úřady s prosbou o zajištění kybernetické bezpečnosti, což naznačuje, že k odcizení dat skutečně došlo, nicméně společnost nevydala žádné oficiální stanovisko. Naopak hackeři upřesnili, že během útoku získali 20 TB dat a smazali obsah 59 zařízení Apple (bohužel nevíme, zda šlo o Macy, nebo iPhony, ale spíše se přikláníme k první variantě).hacker_anonymous_unsplashNepřehlédněte

Anonymous vyhlásili válku Putinovi. Příběh tohoto hnutí je fascinující

Německá pobočka Rosněfťu je dlouhodobě předmětem novinových článků především kvůli zapojení bývalého německého kancléře Gerharda Schrödera v dozorčí radě společnosti. Ten se ani v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu své funkce nevzdal.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku