Domů » Bleskovky » Turbo pro macOS: Apple připravuje funkci, která MacBookům navýší výkon na maximum

Turbo pro macOS: Apple připravuje funkci, která MacBookům navýší výkon na maximum

Pamatujete si na starých počítačích hardwarové tlačítko turbo, které navýšilo frekvenci procesoru a zvýšilo tak celkový výkon počítače? Něco podobného v softwarově podobě zřejmě chystá i Apple pro své MacBooky.

macbook

Pro Mode vymáčkne z MacBooků maximální výkon

Jak bylo odhaleno v kódu poslední beta verze macOS Catalina 10.15.3, Apple připravuje tzv. „Pro Mode“, který podle popisku navýší výkon pro aplikace, což ale může vést ke snížení výdrže na baterii a ke zvýšení hlučnosti ventilátorů. Řetězce nalezené v kódu souvisejí se systémem řízení spotřeby, aktivace Pro Mode bude pravděpodobně obcházet veškerá omezení související s prodloužením výdrže počítače a nabídne maximální možný výkon. Funkce bude možné deaktivovat manuálně, popř. se sama vypne následující den (podobně jako funkce Nerušit).

pro mode

Otázkou je, zda bude Pro Mode kompatibilní i se staršími MacBooky, nebo pouze s nadcházející generací, kterou prozatím reprezentuje nedávno představený 16“ MacBook Pro. Tento počítač totiž disponuje zcela novým systémem distribuce tepla, se kterým můžeme počítat i u příštích modelů s menšími úhlopříčkami. Podle FCC bychom se už poměrně brzy mohli dočkat nového 13″ MacBooku Pro.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments